MENU

Aktualności: - wszystkie:

Nagroda 80-lecia Toru Służewiec piękną zdobyczą trójkoronowanego Fabulousa Las Vegas

Trenowany przez Krzysztofa Ziemiańskiego, trójkoronowany Koń Roku 2018 Fabulous Las Vegas, po piorunującym finiszu wygrał pod dżokejem Szczepanem Mazurem Nagrodę 80-lecia Toru Służewiec (wcześniej Widzowa) – kat. B, 2400 m. Drugie miejsce nieoczekiwanie zajął liczony w dalszej kolejności The Kid Bobby B, który o nos wyprzedził biegnącego pierwszy raz w tym sezonie Magnetika, a czwarty był Dominer.

Zaraz po starcie

Bardzo wolno prowadził ten ostatni, natomiast Fabulous Las Vegas długo galopował na ostatniej pozycji. Dopiero ok. 300 m przed metą, gdy otworzyło mu się przejście, wystrzelił jak z procy, odnosząc piękne zwycięstwo. Zaimponował szybkością, bo tempo ostatniej ćwiartki wyniosło 28,9 s.

Szczepan Mazur pojechał po mistrzowsku i z dużym wyczuciem, bowiem było widać jak na dłoni, że dosiadający Dominera Michal Abik próbuje „oszukać” rywali tempem. Zagrywka taktyczna trenera Adama Wyrzyka tym razem nie przyniosła ostatecznego sukcesu, ale drugie miejsce The Kida Bobby’ego B, który miał wcześniej niezłe przetarcie (był piąty w Jaroszówki – 1300 m) i czwarte Dominera zasługują na uznanie.

Nagroda 80-lecia Toru Służewiec (wcześniej Widzowa)

1. Fabulous Las Vegas (FR) dż. S.Mazur (61.0) nr. 2
2. The Kid Bobby B (GB) k.dż. J.Wyrzyk (57.0) 6
3. Magnetic dż. A.Reznikov (61.0) 8
4. Dominer dż. M.Abík (57.0) 1
5. Rain and Sun (FR) dż. A.Turgaev (59.0) 7
6. Largo Forte (GB) pr.dż. S.Abaev (57.0) 5
7. Fruit Night (FR) dż. A.Kabardov (57.0) 4
8. Ines d’Ecosse (FR) dż. M.Srnec (58.0) 3

2400 m: 2’41.4”(31,9-34,7-33,4-32,5-28,9)

Fabulous Las Vegas triumfuje

Temperatura, 26.0°C, Pochmurno z przejaśnieniami, po gonitwie VI ulewa.
Styl wysyłany.
Odległości: 1 1/2 – nos – 1 1/2 – 2 – 1 1/4 – 2 1/2 – 14.
Stan toru do gon VI: lekko elastyczny (3,2.)

Francuskiej hodowli Fabulous Las Vegas jest własnością trzech pań – Emilii, Joanny i Magdaleny Traka. Zwycięzcę Nagrody 80-lecia Służewca udekorowała na padoku i trofera wręczała zastępca dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego MSiT Anna Kuder w towarzystwie dyrektora toru Dominika Nowackiego.

Dragon finiszował już prosto po zwycięstwo…

Przed wyścigiem o Nagrodę Kabareta dla 4 l. arabów, trener Maciej Janikowski wyrażał nadzieję, że tym razem Dragon będzie już finiszował prosto (poprzednio zbaczał w lewo), najlepiej… prosto po zwycięstwo. Jego życzeniom stało się zadość. Dragon oddał na prostej pod Aleksandrem Reznikovem efektowny finisz i wygrał łatwo o 1,5 dł. przed Akwantario i faworytem wyścigu Sahmem Al Khalediah, które w celowniku dzielił tylko łeb. Czwarty Han Bersael stracił do tej pary już 7 dł.

Dragon pod Aleksandrem Reznikovem, wygrywa Nagrodę Kabareta

Nagroda Kabareta (kat. B)

1. Dragon dż. A.Reznikov (59.0) nr 8
2. Akwantario dż. M.Abík (56.0)2
3. Sahm Al Khalediah (FR) dż. S.Mazur (59.0)5
4. Han Bersael dż. K.Grzybowski (60.0) 3
5. Kuwaiy dż. A.Turgaev (56.0) 1
6. Pontarion pr.dż. S.Abaev (59.0) 7
7. Namibia (DK) dż. C.Fraisl (57.0) 6
8. Amani st.u. K.Mazur (56.0) 4

2200 m: 2’38.3”(17,5-36,4-35,6-35,6-33,2)
Styl: łatwo.
Odległości: 1 3/4 – łeb – 7 – 1/2 – 3 1/2 – 2 – 16.

Pozostałe rozstrzygnięcia.

O zwyciestwo walczą od lewej: Hamal, Salfina i Tabarak’s Elwira

I: Na prostą wyprowadziła Salfina. Dzielnie sobie poczynała, ale nie była w stanie odeprzeć ataku dosiadanego przez Reznikova Hamala, który wysyłany pokonał ją o 0,5 dł, a ona o tyle samo wyprzedziła finiszującą przy bandzie debiutantkę Tabarak’s Elwirę. Jako czwarty ukończył wyścig Kvant Tersk.

Trenowany przez Piotra Piątkowskiego Hamal został wyhodowany przez Nessa Arabians Sp. z o.o. i jest własnością tej firmy.

II: Gonitwa uczniowska. Dosyć surowe warunki podyktowała na trenowanym przez Macieja Jodłowskiego Arunasie starsza uczennica Joanna Grzybowska. Już w dystansie wyrobiła sobie wyraźną przewagę i utrzymała ją do mety. Arunas wygrał łatwo, bijąc o 4,5 długości najmocniej faworyzowanego Silvera Foga, który o 3 dł. ograł Blue Pearl. Czwate miejsce zajęła Integracja.

Irlandzkiej hodowli Arunas jest własnością Estel Studio Sp. z o.o.

III: Nagroda El Paso. Tempo w dystansie dyktowała dosiadana przez S. Mazura Awasef Al Khalediah (62 kg), a za nią długo trzymał się Arash (61). Francuska klacz, trenowana we Wrocławiu przez Michała Borkowskiego, wygrała pewnie o 3 dł przed Salm Andexem (50,5), który w końcówce wyprzedził o 0,5 dł zmęczonego Arasha. Czwarty był Purhib (63).

Wyhodowana przez Al Khalediah Stables zwyciężczyni jest własnością Polska AKF Sp. z o.o.

VI: Dublet trenera Krzysztofa Ziemiańskiego! Nieoczekiwane, ale pewne zwycięstwo odniosła Miss Kossakówna, której zamiast Ireneusza Wójcika dosiadał Martin Srnec. Wyprzedziła ona o 1,5 dł. drugiego konia ze stajni K. Ziemiańskiego, faworyzowanego San Escobara. Trzeci, już o 7 dł., był  dyktujący tempo w dystansie Dynamite, a czwarty liczony w drugiej kolejności Dafnis.

Wyhodowana przez Wiesława Saniewskiego Miss Kossakówna jest własnością M. Dziedzic.

Zacięta walka pomiędzy Sekretarką (od pola) i Veltem Tiersk  

VII: Już podczas ulewnego deszczu poprowadził Cesio, ale na prostej nie dawał rady. Prowadzenie objął finiszujacy środkiem pola Gabbon, jednak lepiej poczynały sobie galopujące bliżej publiczności, gdzie tor był mniej miękki, Velt Tersk i Sekretarka. Wpadły one na celownik w walce. Lepsza o nos okazała się klacz dosiadana przez Reznikova. Cztery długości starciła do nich trzecia na mecie Amifa, czwarty był Gabonn, a piąty Cesio.

Trenowana przez Andrzeja Laskowskiego Sekretarka, hodowli Magdaleny Gromali, jest jego współwłasnością, razem z żoną Magdaleną i córką Patrycją.

 

Najlepszy w biegu o Nagrodę Errlisa Gatsby de Bozouls

VIII: Nagroda Errlisa. Trójka Michała Romanowskiego! Trzy konie zapisał do tego wyścigu trener Michał Romanowski i cała trójka znalazła się na podium. Tempo dyktował biegnący pierwszy raz na Służewcu francuski Guarf de Bozouls, którego w połowie prostej wyprzedził najpierw dosiadany przez Antona Turgaeva również francuski Gatsby de Bozouls, a w końcówce również faworyt, duński Lindahl’s Avatar. Czwarty był polskiej hodowli Elwino.

Gatsby de Bozouls został wyhodowany przez firmę S. A. R. i L. Mezagri i jest jej własnością.

IX: Prowadzący w dystansie bliżej bandy Baahy osłabł na prostej. Efektywnie z dalszych pozycji finiszowały bliżej publiczności Tribunal i Kaszi. Ten pierwszy, dosiadany przez Kamila Grzybowskiego, pokonał po walce rywala o szyję. Jako trzeci na mecie zameldował się Gardemarin, a faworyzowany Baahy był czwarty.

Trenowany przez Piotra Piątkowskiego irlandzkiej hodowli Tribunal jest własnością Plavac Sp z o.o.

Trzy zwycięstwa Reznikova

Najbardziej skuteczny w sobotę Aleksander Reznikov (z lewej)

Jeźdźcem soboty był Aleksander Reznikov, który odniósł trzy zwyciestwa, wszystkie na arabach: na Dragonie ze stajni Macieja Janikowskiego, gdzie pracuje, oraz gościnnie na Hamalu i Sekretarce. Ponadto był trzeci na Magnetiku (tr. Janikowski) i Gardemarinie (tr. Walicki).

W niedzielę początek mityngu o godz. 14.30. W programie jest 9 gonitw. Najważniejsze to Nagroda Haracza (kat. B, 1400 m) oraz Memoriał Jerzego Jednaszewskiego (I gr., 2200 m).

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń