MENU

Aktualności: - wszystkie:

Na zakończenie sezonu zagrał tercet Macieja Janikowskiego!!!

Trzy konie trenowane przez Macieja Janikowskiego, dosiadany przez Błażeja Giedyka Kokshe, Dreamline i Cape Ducato, ukończyły w takiej kolejności ostatnią gonitwę – Nagrodę Zamknięcia Sezonu. Czwarte miejsce zajął Un Beso.

Pierwsza trójka koni w ostatniej gonitwie sezonu. Kokshe (13), Dreamline (od kanatu) i Cape Ducato (7) trenują w stajni, w której pracuje cieszący się na zdjęciu Aleksander Kabardov

Maciej Janikowski, obchodzący w tym roku jubileusz 50-lecia prowadzenia stajni, postawił wyjątkową kropkę nad „i” w ostatnim dniu wyścigowym. Trzy jego konie zajęły trzy pierwsze miejsca. Wygrał Kokshe, którego po raz pierwszy dosiadał Błażej Giedyk, przed Dreamline i Cape Ducato. Czwarty był Un Beso.

Irlandzkiej hodowli siedmioletni Kokshe jest własnością B. Abdrakhmanova i M. Janikowskiego.

Zwycięzcę udekorował prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych Tomasz Chalimoniuk w towarzystwie prezesa Totalizatora Sportowego Olgierda Cieślika i dyrektora toru Dominika Nowackiego.

Obok Kokshe prezes PKWK, Tomasz Chalimoniuk, obok Błażeja Giedyka prezes TS Olgierd Cieślik, od lewej żona trenera Katarzyna Antos-Janikowska oraz dyrektor toru Dominik Nowacki. Obok Dreamline dżokej Stefano Mura

Nagroda Zamknięcia Sezonu

1. Kokshe (IRE) (-1) B.Giedyk (59.0) nr 13
2. Dreamline (IRE) dż. S.Mura (56.0) 12
3. Cape Ducato (IRE) dż. A.Kabardov (60.0) 7
4. Un Beso (FR) dż. S.Vasyutov (58.0) 8
5. Miss Kossakówna (-4) O.Szarłat (53.0) 6
6. Dame Gladys (GB) dż. V.Popov (54.0) 9
7. The Kid Bobby B (GB) (-1) J.Wyrzyk (59.0) 2
8. Blue Connoisseur (IRE) dż. M.Srnec (57.0) 4
9. Arkano (IRE) pr.dż. A.Kardanov (59.0) 3
10. Delos dż. A.Turgaev (55.0) 14
11. Biddy Brady (USA) (-1) K.Kamińska (54.0) 5
12. One Way Ticket (SRB) (-1) S.Abaev (54.0) 1
13. Ame Sublime (FR) dż. N.Hendzel (58.0) 11
14. Tebinio dż. M.Kryszyłowicz (57.0) 10

2000 m: 2’07,6”(31,6-31,5-32,4-32,1).
Temperatura: 6.0°C, pochmurno z przejaśnieniami.
Styl: w walce.
Odległości: nos – 1 1/4 – 4 – 2 – 1 1/4 – 1/2 – kr. łeb – 1 3/4 – nos – 1 1/2 – szyja – 1 3/4 – 1 1/4
Stan toru: elastyczny (3,5).

Pozostałe rozstrzygnięcia.

I – Łatwo wygrał Diego du Busset z Tarasem Salivonchykiem w sulce. Natomiast z walki o drugie miejsce zwycięsko wyszedł Eden Pierji, który w samym słupie wyprzedził o nos Diable Maya. Czwarty był Espoir de Bellon.

Diego de Busseta, własności P. Myśliwczyka, trenuje Anna Frontczak – Salivonchyk.

II – Nagroda Hipokratesa. I gr. Pewne zwycięstwo odniósł dosiadany przez Błażeja Giedyka Timemaster, który o 1,5 długości wyprzedził Petita. Trzecia Valkirie straciła już 4,5 dł., a czwarta Decidela była od niej gorsza o 1,25 dł.

Timemastera, który jest jest własnością Marianny Surtel, Niespodzianka i T.Oświeciński, st. Carramba II, trenuje Krzysztof Ziemiański.

Kandydat dżokejski Błażej Giedyk wygrywa na ogierze Timemaster (5).  W ostatnim dniu wyścigowym zwyciężył on także na Shamili i Kokshe

III – W terminie dodatkowym został wycofany Sidal. Pewne zwycięstwo odniosła dosiadana przez Ireneusza Wójcika Athea. Drugi ze stratą 4,5 długości był Elgin JR, trzecia miejsce zajęła Amifa, a czwarte Chill Force.

Wyhodowana przez J. Eng Athea, własności SK Ostrobrzeg Sp z o.o., jest trenowana przez Adama Wyrzyka.

IV – Niespodziewanie pewnie wygrał debiutujący irlandzkiej hodowli Saiget, dosiadany przez Aleksandra Kabardova, który o 2 długości wyprzedził Polish Kinga i o 2,75 dł Fear of the Darka. Czwarty był Saint Bomer, a faworyt Jago dopiero szósty!

Irlandzkiej hodowli Saiget, własności RMP Sp. z o.o., jest trenowany przez Macieja Janikowskiego.

Debiutujący Saiget sprawił dużą niespodziankę

V – Nagroda Wikinga, I gr. Walkę o zwycięstwo stoczyły prowadzący w dystansie Elwino i dosiadana przez Błażeja Giedyka Shamila. Klacz wygrała o łeb. Trzeci o szyję był dynamicznie finiszujący w końcówce faworyt gonitwy Wielki Dakris, który wyprzedził czwartego Sicario o 4,5 dł.

Wyhodowana przez Zbigniewa Górskiego i będąca jego własnością zwyciężczyni jest trenowana przez Krzysztofa Ziemiańskiego.

VI – Prowadzący w dystansie Ming trochę spasował na prostej. Wygrał silnie wysyłany przez Victora Popova Kuwayi, który o 1,5 dł wyprzedził Wielkiego Alexandra, lepszego o łeb od Alkory. Czwarty był Ming.

Wyhodowanego przez Fortum Michał Romanowski Kuwaiya, własności Polskiego Klubu Wiejskiego, trenuje Michał Romanowski.

VII – Łatwe zwycięstwo odniósł dosiadany przez Joannę Wyrzykównę Sileroy. Wyprzedził on o 3 dł. Jacka The Wolfa, który był lepszy o 1,5 dł. od faworyta gonitwy Spasskiego. Czwarte miejsce ze stratą o 5 dł. zajął Lord Speaker.

Wyhodowanego przez Zigpol J. Cukrowski Sp. Komandytowa Sileroya, wł. JC Concept J. Cukrowski Sp. Komandytowa, trenuje Adam Wyrzyk.

Sileroy z Joanną Wyrzyk w siodle tworzą zgraną parę

VIII – Pewnie wygrała pod Sergeyem Vasyutovem Torretta, która o 1,5 dł. wyprzedziła mocno faworyzowaną Brave Joannę. Trzeci o nos był Pilecki, a czwarta o 1,25 dł. Country Girl.

Wyhodowana przez Mariannę i Stanisław Wiśniewskich i będąca ich własnością wpólnie z J. Gawryszewskim Torretta jest trenowana przez Macieja Jodłowskiego.

IX – Niespodziewane zwycięstwo odniosła dosiadana przez Annę Gil Cedu. Wygrała łatwo 3,5 dł. przed Furniką, która wyprzedziła trzeciego Flame Force’a o 1,5 dł. Czwarta była Matrioszka.

Wyhodowana przez Roberta Talarka Cedu jest własnością trenera Pawła Talarka.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń