MENU

Aktualności - wszystkie

Inauguracja sezonu na Partynicach. Zwycięstwo Jules’sa Dreama w płotowym debiucie

W niedzielę 15 kwietnia, tydzień wcześniej niż na Służewcu, został zainaugurowany sezon wyścigowy na Partynicach we Wrocławiu. Z koni dobrze znanych bywalcom stołecznego toru świetne zwycięstwo w swym debiutanckim występie płotowym na dystansie 3000 m (z miejsca do miejsca o 5 długości przed czeskim wałachem Cardą) odniósł siwy czterolatek Jules’s Dream, którego trenuje obecnie na wrocławskim torze Michał Borkowski.

Przypomnijmy, że irlandzkiej hodowli „Julek”, własności Roberta Gorczycy, na Służewcu trenowany był przez Wojciecha Olkowskiego. W wieku dwóch lat przegrał tylko z towarzyszem stajennym Bushem Brave’em w Mokotowskiej (wcześniej pokonał go w biegach o nagrody Dakoty i Ministra Rolnictwa). Jako trzylatek nie spełniał pokładanych w nim dużych nadziei. Najlepsze miejsca, drugie, zajął w Kozienic (2000 m) i Pawimenta (1300 m). Ponadto m.in. był szósty w Rulera (1600), trzeci w Iwna (2200) oraz 11. w Derby (2400 m). Być może odnajdzie się w nowej konkurencji.

W gonitwie dla koni trzyletnich, które nie biegały, pewnie zwyciężyła trenowana na Służewcu przez Emila Zaharieva Fighterka z Viktorem Popovem w siodle. Klacz została wyhodowana przez Krzysztofa Szumińskiego i jest własnością KJ Szumawa-K. Szumiński, D. Turkowskiej, M. Wnuk, A. Kabulskiej-Pankrat i G. Pankrat.

Info