MENU

Aktualności: - wszystkie:

Główne sprawdziany na 2200 m przed Derby. Pride of Nelson kontra 11 ogierów!

W niedzielę, na trzy tygodnie przed Derby (2400 m), w biegu o Nagrodę Iwna (Przychówku – kat. A) spotka się liczna stawka koni (11 ogierów i jedna klacz) przygotowywanych do tego najważniejszego wyścigu dla trzylatków pełnej krwi angielskiej. Natomiast w sobotniej gonitwie o Nagrodę Soliny (Specjalna – kat. B) wystartuje tylko sześć klaczy (cztery z derbowej listy). Emocji jednak z pewnością nie zabraknie, podobnie jak w rywalizacji starszych arabów o Nagrodę Ofira (2400 m – kat. A).

Intrygująca Nagroda Iwna

Pride of Nelson pewnie wyprzedziła w Wiosennej Planteę 

Bardziej intrygująco zapowiada się Nagroda Iwna, nie tylko z powodu dwukrotnie większej liczby zgłoszonych koni. Po pierwsze w gronie faworytów będzie zapewne jedyna klacz w stawce, francuska Pride of Nelson, która w pięknym stylu wygrała pod Tomášem Lukáškiem wyścig o Nagrodę Wiosenną, pokonując mocną faworytkę Planteę. Trener Piotr Piątkowski wierzy w duże możliwości trzylatki i zapisał jej do pomocy ogiera El Nancy, którego zadaniem będzie podyktowanie w miarę mocnego tempa. 

Po drugie: zgłoszony do biegu został niemiecki Ulan, zagadkowy trenowany w Austrii kasztan. Trudno ocenić jego szanse, gdyż doświadczeniem ustępuje folblutom trenowanym w Polsce. W siodle będzie miał jednak dobrze znającego polskie realia Piotra Krowickiego.

Szybki Interview (5) może być czarnym koniem w biegu o Nagrodę Iwna

Po trzecie: możemy spodziewać się ciekawej rozgrywki taktycznej ze strony trenera Adama Wyrzyka, bowiem zgłosił on do tego biegu aż cztery ogiery. Numerem jeden jego reprezentacji wydaje się Salasaman, który z miejsca do miejsca, bez większego wysiłku, wygrał wyścig o Nagrodę Irandy (2000 m). Na drugą notę zasłużył bardzo szybki na finiszu Interview. Na milę imponował przyspieszeniem w końcówce, zobaczymy, czy równie wydajnie będzie w stanie galopować na znacznie dłuższym dystansie (tym razem 2200 m). Plontier ma dystansowy rodowód i choć w milerskiej rywalizacji dwukrotnie przegrał z Interview, również trzeba go brać pod uwagę przy typowaniu. Niespodziankę sprawił niedawno też Alex Dream, on pozostaje jednak trudny do oceny, gdyż biega w kratkę.

Liczne grono zwolenników będzie miał prawdopodobnie także zimowy faworyt na Derby Arkano, dla którego występ w gonitwie o Nagrodę Rulera był  pierwszym w sezonie. Wydaje się, że tym razem powinien być lepiej dysponowany, a dłuższy dystans przemawia na jego korzyść. Dodatkowym atutem byłaby dla niego bieżnia elastyczna. Nieco niżej należy ocenić drugiego konia wystawianego przez Wojciecha Olkowskiego – Un Beso, chociaż w Rulera tylko minimalnie uległ on Arkano i nie można wykluczyć, że na dłuższym dystansie też się poprawi.

Z pozostałej trójki wyróżnia się reprezentujący polską hodowlę (obok zdecydowanie słabszego El Nancy) Noble Eagle. Ogier ma w stajni wysokie notowania, ale w pierwszym tegorocznym starcie Salasaman nie dał mu szans. Zobaczymy, czy tym razem włączy się do rozgrywki. Durham prezentuje wysoką formę, jednak ścigał się w zdecydowanie mniej wymagającym towarzystwie, natomiast One Way Ticket wydaje się ustępować faworytom.

Może dziwić brak w tym gronie dwóch najwyżej notowanych obecnie ogierów, zwycięzcy Nagrody Rulera Emiliano Zapaty, oraz Ophelia’s Aidana, który zajmował drugie miejsca w Strzegomia i Rulera. Jak nas jednak zapewniają trenerzy, Emil Zahariev i Maciej Janikowski, ich podopieczni wystąpią od razu w Derby, bez dystansowego sprawdzianu, tak samo jak wspomniana wyżej Plantea. Takie decyzje trenerów i właścicieli (przeskok z 1600 m na 2400 m) wydają się wielce ryzykowne, ale z drugiej strony uatrakcyjnią one jeszcze bardziej Derby, bo nie można przecież z góry i z dużym prawdopodobieństwem założyć, że bardziej wypoczęte od rywali trzy bardzo dobre konie nie odegrają w biegu o błękitną wstęgę ważnych ról.

Nemezis i Raising Diva faworytkami w Soliny

Nemezis finiszowała ostatnio przed Noble Eagle (4)

Trenowana przez Andrzeja Walickiego Nemezis ma za sobą dwa niezłe występy na tle ogierów. Tym razem o Nagrodę Soliny będzie rywalizowała wyłącznie z klaczami, niosącymi tak jak ona po 56 kg (wszystkie uczestniczki pobiegną grupę wyżej). Niezłe są Raising Diva (ostatnio wygrała bieg grupowy w imponującym stylu) i Plejada (wygrała bieg o Nagrodę Dżamajki, demonstrując piorunujący finisz), a także Imsexyandiknowit (zaliczyła solidne wejście w sezon). Dla nich będzie to pierwszy ważny test dystansowy.

Trudna do oceny jest Polonia Lady, która mogła się podobać w debiucie, ale w drugim starcie nie wytrzymała własnego tempa i odpadła na prostej. Wydaje się, że ma duże możliwości i nie można przekreślać jej szans. Time of Change prawdopodobnie będzie wspierać Raising Divę.

Sweet Dream zrewanżuje się General Lady?

General Lady popisała się trzy tygodnie temu świetnym finiszem na prostej i dość pewnie wygrała Nagrodę Cometa (2000 m). Drugie miejsce zajęła wówczas dzielna Sweet Dream, która tym razem, na dłuższym o 400 m dystansie , spróbuje się zrewanżować rywalce.

General Lady (10) była ostatnio lepsza od Sweet Dream (8)

Blisko za klaczami tamten bieg ukończył Bandolero, który utrzymuje solidną formę i może być wymagającym przeciwnikiem, gdyż dla niego każde dodatkowe 200 m jest korzystne. Jego towarzysz stajenny Severus nie poradził sobie w pierwszym występie po kontuzji i odpadł już na początku prostej, jednak tym razem derbista może być już zdecydowanie lepiej dysponowany.

Świetnym finiszem dysponuje Top Medina,  ale sukcesy odnosiła do tej pory wyłącznie na niższym szczeblu. 11-letni Ussam de Carrere jest od początku sezonu dobrze dysponowany, więc nie można go lekceważyć, zwłaszcza że tym razem pojedzie na nim mistrz Lukášek.

Ciekawy bieg o Nagrodę Green Maestro

Interesująco zapowiada się też konfrontacja trzylatków w pierwszogrupowym wyścigu o Nagrodę Green Maestro (1400 m). Na starcie stanie kilka koni, które w ostatnich startach zaprezentowały się naprawdę dobrze. W Wiosennej trzecie miejsce zajęła brytyjska klacz Dame Gladys, więc będzie z pewnością miała wielu zwolenników. Na dobrym poziomie biega też irlandzka Carla Cola. W innej gonitwie świetnym finiszem popisały się Mukhadar i minimalnie przez niego pokonany Caresser (tym razem Caresser będzie korzystał z ulgi wagi), rozpoczynający wówczas sezon. Być może o czołowe miejsca powalczą również Worth Choice i Blizbor. Niżej będą stały notowania Storiusa, Kontusza, Torrenta i biegnącego po raz pierwszy w tym roku Majkela.

Mityng w sobotę rozpocznie się o godz. 15, a w niedzielę o 14.30. Zapraszamy.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń