MENU

Aktualności: - wszystkie:

Fiburn F zimowym faworytem na Derby

Drugi w roczniku dwulatków po Inter Royal Lady Fiburn F wygrał pod Antonem Turgaevem Nagrodę Mokotowską i zgodnie z tradycją zdobył miano zimowego faworyta na przyszłoroczne Derby.

Fiburn F z Antonem Turgaevem w siodle odniósł przekonujące zwycięstwo

Tempo w dystansie dyktował  High in Dancer, ale po wyjściu na prostą na czele przez chwilę był atakujący przy kanacie Night Thunder, którego zmienił Don Zou. Jednak środkiem pola najlepiej finiszował Fiburn F i wysyłany przez Turgaeva niezagrożony zmierzał do mety. 1,25 długości za nim zaciętą walkę o drugie miejsce stoczyły Greek Gateway i powtórnie finiszujący High in Dancer. Lepszy o łeb okazał się ten pierwszy. Niewiele gorszy od nich, bo tylko o szyję,  był jedyny w stawce koń polskiej hodowli Don Zou.

Irlandzki Fiburn F, własności Krzysztofa Goździalskiego, jest trenowany przez Macieja Jodłowskiego, dla którego był to trzeci triumf w Mokotowskiej. Wcześniej wygrały ją Mileryt i Tebinio.

Nagroda Mokotowska – L (kat. A)

1. Fiburn F (IRE) dż. A.Turgaev (57.0) nr 4
2. Greek Getaway (GB) dż. A.Reznikov (57.0) 1
3. High in Dancer (IRE) dż. M.Abík (57.0) 5
4. Don Zou dż. K.Grzybowski (57.0) 2
5. Night Thunder (IRE) k.dż. J.Wyrzyk (57.0) 3

1600 m: 1’38,8”(7,8-29,2-30,6-31,2).
Temperatura: 17.0°C, pogodnie.
Styl: wysyłany.
Odległości: 1 1/4 – łeb – szyja – 1 1/4.
Stan toru: lekko elastyczny (3,0).

 Pamiątkowe zdjęcie ze zwycięzcą Nagrody Mokotowskiej. Od lewej przewodniczący Rady Dzielnicy Mokotów Miłosz Górecki, zastępca burmistrza Krzysztof Skolimowski, Anton Turgaev, Maciej Jodłowski, zastępca przewodniczącego RDM Małgorzata Szczęsna i dyrektor toru Dominik Nowacki

Pozostałe rozstrzygnięcia.

I: Z miejsca do miejsca wygrała dosiadana przez Sanzhara Abaeva Fortune Teller. Wyprzedziła ona pewnie o 3 dł. Theskyisnolimit, która okazała się lepsza o 0,75 dł. od Pileckiego. Czwarty był Just Gold.

Francuskiej hodowli Fortune Teller trenuje Małgorzata Łojek, która jest także jej współwłaścicielką razem z M. Gołębiowską.

Fortune Teller wygrała z miejsca do miejsca

II: Ze sporą przewagą poprowadził trenowany i dosiadany przez Wiaczesława Szymczuka Ming (57 kg). Ostatecznie wygrał bardzo łatwo o 5,5 dł. przed Sorglosem von Sudbadenem (62,5), który o 1,5 dł. wyprzedził Alkorę. Czwarty był Staccato.

Wyhodowany przez PPH „Parys” Sp. z o.o. Ming jest własnością Grzegorza Sęczka.

IV: Nagroda Batyskafa. Mocno poprowadził z przewagą kilku długości Eldas z Abaevem w siodle. Na prostej przewaga nie malała i konie z peleteonu walczyły już tylko o pozostałe płatne miejsca. Sześć długości za zwycięzcą finiszował Wielki Dakris, a 5 dł. za nim Sicario, który wyprzedził czwartego Alnnajma po walce o szyję.

Czas wyścigu na 1800 m był bardzo dobry:2’04,7”(21,6-34,0-34,5-34,6).

Wyhodowany przez Zbigniewa Górskiego i będący jego własnością Eldas jest trenowany przez Małgorzatę Łojek.

V: Na prostą wyprowadził Royal Cherry, ale lepiej od niego finiszowały El Pago Pago oraz dosiadany przez Błażeja Giedyka, debiutujący Timemaster, który wysyłany wyprzedził rywala o 0,5 dł. Trzeci ze stratą 2 dł. był Fear of the Dark, lepszy od Royal Cherry’ego o 0,5 dł. Piąty Saint Bomer stracił natomiast już 13 dł.

Francuskiej hodowli Timemaster, własności Marianny Surtel i Niespodzianki, jest trenowany przez Krzysztofa Ziemiańskiego.

Połowa prostej finiszowej: na czele jeszcze El Pago Pago (3). Od pola atakuje Timemaster (2)

VI: Tempo dyktowała Silver Grey (57) i na prostej zdołał ją wyprzedzić o 1,5 dł. tylko silnie wysyłany przez Martina Srneca San Marino (59). Trzeci ze stratą 4 dł. był Dragon Fire (56,5), a czwarty Bad Steely Eyed.

Francuskiego San Marino, własności A. Omena, trenuje Krzysztof Ziemiański.

VII: Miały wyścig rozgrywać Alior i Euchary. Tymczasem na prostej najlepiej finiszowała dosiadana przez Srneca Fanta Cruz. Pokonała ona o 2 dł. Amorenę, która z kolei wyprzedziła o 3 dł. Aliora. Ten był natomiast lepszy od Eucharego o 1,25 dł.

Zwyciężczynię trenuje Maciej Kosicki, który jest także jej współwłaścicielem razem z hodowcą L. Staniszewskim.

VIII: Na prostę wyprowadziła Miss Kossakówna. Najlepiej bliżej bandy finiszowały dwa konie trenera Macieja Janikowskiego, Cape Ducato i Kokshe, a polem atakował Gancegal. Celownik osiągnęły w wymienionej kolejności, a dzieliły je odległości szyja-szyja. Czwarta o 2 dł. była Miss Kossakówna. Cape Ducato dosiadał Aleksander Kabardov.

Irlandzki hodowli zwycięzca, ubiegłoroczny wicederbista, jest współwłasnością trenera Janikowskiego, Krystyny Głowickiej i Janusza Piotra Zienkiewicza.

IX: Na prostej, zgodnie z przewidywaniami, zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyły Mazovia Queen i dosiadany przez Abaeva Caresser. Na ostatnich metrach przewagę 0,5 dł osiągnął ogier. Jako trzeci ze stratą 3 długości finiszował Neptune, a czwarty był Silver Fog.

Było to trzecie zwycięstwo  utalentowanego młodego jeźdźca z Kirgistanu w niedzielę. Wygrał on już w swym pierwszym sezonie w Polsce 21 razy.

Francuskiego Carresera, własności Cofun – J. Jaskólska i B. Olkowska, trenuje Wojciech Olkowski.

X: Nagroda Cheval Francais. W dystansie prowadził Brandy Hornline. Na prostej pięknie kłusowała faworytka Barbariska z Tarasem Salivonchykiem w sulce i odniosła pewne zwycięstwo nad Brandy Hornline. Na trzecie miejsce finiszował Espoir de Bellon, a czwarty był Diego du Bellay.

Barbariskę trenuje Anna Frontczak-Salivonchyk, która jest także jej właścicielką.

Barbariska sprostała roli faworytki

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń