MENU

Aktualności: - wszystkie:

Emil Zahariev: – Nikus lokomotywą mojej stajni

– 19 zwycięstw i 14 miejsce w trenerskim czempionacie to nie jest na pewno powód do dumy, ale od strony jakościowej moja średniej wielkości stajnia wypadła w sezonie 2018 całkiem dobrze – mówi Emil Zahariev.

– Jej lokomotywą był Nikus, który wygrał trzy wyścigi pozagrupowe: dwa kategorii A (Memoriał Fryderyka Jurjewicza i Syreny, oraz Jaroszówki (kat. B). Ponadto Height of Beauty zwyciężyła w Sac-a-Papier (kat.B) i była druga w prestiżowych gonitwach o nagrody: Prezesa Totalizatora Sportowego i St. Leger.

Trener Emil Zahariev i Nikus  po zwycięstwie w Memoriale Fryderyka Jurjewicza

– Na wizerunek stajni dobrze też zapracowały w wyścigach grupowych: Fighterka (wygrała w pierwszej części sezonu trzykrotnie) oraz Rustique i Lion Cut (zwyciężyły po dwa razy).

Wszystkie wymienione wyżej konie pozostają treningu i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie jeszcze powiększą dorobek naszej stajni.

– Pod koniec sezonu zadebiutowały dwa obiecujące konie dwuletnie, Emiliano Zapata i Yamas Szumawa, które w dobrym stylu wygrały z miejsca do miejsca. Ogier wystąpił także w biegu o Nagrodę Nemana (kat. B), w którym został jednak zbyt ofensywnie przeprowadzony w dystansie i w końcówce uległ dwóm bardziej doświadczonym rywalom.

Ponadto wygrały jeszcze dwa dwulatki, Say Szumawa i Talkonya. Oprócz nich z niezłej strony pokazały się także Sypnij Groszem i Sisko Szumawa.

Emiliano Zapata bardzo łatwo wygrał w debiucie

– Wygląda na to, że w przyszłym sezonie moje trzylatki będą dużo bardziej widoczne w wyścigach niż w minionym, w którym oprócz wspomnianej już Fighterki zwycięstwo odniosła tylko Tartaria. Liczę nie tylko na Emiliano Zapatę, Yamas Szumawę, Say Szumawę, Talkonyę, Sypnij Groszem, Sisko Szumawę oraz na Cosmic Szumawę, która dopiero zadebiutuje, ale także na dwa nowe zakupione niedawno konie, angielską klacz i francuskiego ogiera.

– Obecnie mam w stajni cztery cztery roczniaki, po dwa zagraniczne i krajowe. Czy będzie ich więcej, zobaczymy.

– Na koniec krótko o arabach, z których tylko pięcioletni Wadi Kahil, sześcioletnia Echaruna i dziewięcioletni Magoun odniosły po jednym zwycięstwie. Młodsze konie okazały się, niestety, dużo słabsze.

– Reasumując: to był w sumie dobry rok dla naszej stajni. Nie byłoby wspomnianych sukcesów, gdyby nie ofiarna praca całej załogi, a przede wszystkim dwóch pań, mojej partnerki Dominiki i Agaty Wojciechowskiej. Dziękuję także za współpracę licznemu gronu właścicieli koni na czele z Krzysztofem Szumińskim, który przekazuje mi do treningu swoje „szumawy” już od wielu lat – zakończył Emil Zahariev.

Islander

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń