MENU

Aktualności: - wszystkie:

Ekspresowa „dziesiątka” Mazura

Zaledwie trzech dni wyścigowych potrzebował Szczepan Mazur do wygrania dziesięciu gonitw w sezonie. W czempionacie trenerów przewagę powiększył Adam Wyrzyk

Pierwsze dwie wygrane Mazur odniósł od razu w pierwszych biegach. Najpierw, na debiutującej w Polsce Praxidice minął na finiszu walczące faworytki gonitwy, Mazovię Queen i Pipasol. Chwilę później poprowadził na potężnej Mary Elizabeth. Zrobił to z mistrzowską precyzją, dyktując spokojne tempo i przyspieszając na zakręcie. Klacz okazała się niespodziewanie lepsza od towarzysza stajennego, Candy Ridera, chociaż dosiadająca faworyta Joanna Wyrzyk pilnowała liderki w dystansie. Dwie pozostałe wygrane Mazur odniósł już na faworytach. W gonitwie czwartej, pod nieobecność Jouriego Al Nuaimi, poprowadził do zwycięstwa Bahaara Al Khalediah, a w siódmej gonitwie pełny wiary w możliwości Alexa Dream, zaatakował z tyłu stawki, rozpędzając ogiera w połowie prostej. Mocny kasztan w końcówce bez problemów „policzył” rywali. Dziesięć wygranych w trzy dni wyścigowe to imponujący rezultat, który otwiera przed młodym dżokejskim czempionem możliwość do nawiązania fenomenalnego wyczynu Tomasza Dula – 140 zwyciestw w jednym sezonie!

Praxidice (1) wygrywa pod Szczepanem Mazurem

Mary Elizabeth i Alex Dream reprezentują barwy stajni „Rancho pod Bocianem sp.z o.o.” i są w treningu lidera w klasyfikacji trenerów – Adama Wyrzyka, dla którego były to wygrane numer 7 i 8 w tym sezonie.

Dobre wrażenie w gonitwie dla debiutujących trzylatków zrobiły klacz Le Mur i ogier Alberto Caro, które przekroczyły celownik w tej kolejności. Alberto Caro błystkotliwie ruszył na prostej z końca stawki, ale minięta przez niego Le Mur stanęła do walki i pod Viktorem Popovem wygrała wysyłana. Roli faworytki w biegu piątym nie udało się sprostać świetnego pochodzenia Natalnielce, która sensacyjnie nie zdołała nawiązać z trenowanym przez Małgorzatę Łojek polskim Tamerem. W przeciwieństwie do ogiera, legitymującego się sprinterskim rodowodem, dystans nie był dla niej jednak korzystny i można się spodziewać poprawy w dłuższych biegach. Niezłe możliwości zademonstrowane w debiucie tydzień temu potwierdził arabski czterolatek Aranik, który skutecznie obronił się przed atakami wyhodowanego we Francji, debiutującego, Karara Al Khalediah. Być może mało jeszcze doświadczony Aranik będzie reprezentantem stajni Macieja Malinowskiego na Derby.

Bahar Al Khalediah (7) wygrał po raz trzeci w karierze

Autorem największej niespodzianki dnia, w ostatniej gonitwie, był Sayif Shadad, który zaatakował liderów wyścigu 200 metrów przed celownikiem. Silnie wysyłany przez Aleksandra Reznikova obronił się przed próbującą go dogonić Ryffiną. Klacz późno, ale bardzo dynamicznie, finiszowała z końca stawki. To, jak dużą niespodzianką była wygrana Sayifa Shadad, potwierdza kurs w zakładzie zwyczajnym: 20-1. Wałacha na co dzień trenuje Tomasz Pastuszka.

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń