Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Chłodnym okiem (8 września)

7 września 2019

Oceny szans koni na podstawie ich wcześniejszych występów oraz informacji ze stajni. Pierwsza gonitwa o godz. 13.30.

I – 4 l. i st. araby, IV gr., 2000 m

Wycofany został Wadi Kahil. Wyścig powinny rozgrywać Monther Al Khladiah, Dodge, Amifa, Ghenoveva A i Sorglos von Sudbaden. Dar Duni wydaje się mieć mniejsze szanse.

II – Nagroda Wielkiego Szlema – (kat. B), 4 l. i st. araby, 3000 m

Parę faworytów stanowić będą Bandolero (poniesie 62 kg), który już dwukrotnie wygrał tę nagrodę oraz pokonana ostatnio przez niego o 0,5 dł. Nesma Al Mels. Celebryta, Top Medina i Lazom Alkhalediah najprawdopodobniej powalczą tylko o trzy pozostałe płatne miejsca.

III: 3 l. i st., III gr. 1300 m. Gonitwa o Puchar Fundacji Charytatywnych pod patronatem Westminster Unternehmensgruppe

W roli faworytki wystąpi Ujoor. Szybkimi końmi sa także Urugwajka, Carla, Cola, Atman (ostatmnio zawiódł) i Torrent. Niespodziankę może sprawić irlandzka Mecc’as Spirit, która w debiucie na Służewcu pogrzebała szanse na starcie. Mniejsza szanse mają In Time, Storius (pojedzie D. Pantchev), Da Milano i Yamas Szumawa.

IV – Westminster Freundschaftspreis – L (kat. A)

Wycofany został Great Gunnar. Z piątki trenowanych w Polsce koni silniejsze wydają się trzylatki, które poniosą o 4 kg mniej od starszych przeciwników i 2 kg mniej od klaczy. Wicederbista Ophelia’s Aidan z Per-Andersem Grabergiem w siodle wydaje się numerem jeden, chociaż szósty w Derby Noble Eagle pokazał ostatnio, że nie wolno go lekceważyć. Podobnie jak poprzednik jest koniem wszechstronnym – wygrał bieg o Nagrodę Kozienic (2000 m) rozegrany „na końcówkę”, a w czerwcu był drugi w rekordowo szybkiej rywalizacji o Nagrodę Iwna (2200 m – 2’13,4). Trudniej ocenić poziom możliwości Mukhadara, który świetnie radził sobie na krótkich dystansach, ale zdał test na 2 km, zdobywając w dobrym stylu Nagrodę Demona Cluba, czym wywalczył sobie przepustkę do tego wyścigu.

Milerskie uzdolnienia wykazują czterolatki, Incepcja i Polski Lord. Klacz ma dystansowy rodowód i wydaje się, że dodatkowe 400 m nie powinno stanowić dla niej większego problemu, ale dotąd ścigała się jednak przede wszystkim w gronie sprinterów. Z kolei Polski Lord wygrał ostatnio nieoczekiwanie z miejsca do miejsca bieg o Nagrodę Pink Pearla na 1800 m, więc prezentuje wysoką formę i niespodzianki z jego strony nie można wykluczyć.

Z trójki folblutów znajdujących się w czeskim treningu na pierwszy plan wysuwa się czteroletnia Rousse, która w ub. roku wygrała aż sześć wyścigów, z czego pięć we Francji (oraz Listed Race w Pradze). Pierwsze cztery były to wyścigi niższej rangi, ale w październiku zajęła pierwsze miejsce w solidniej obsadzonym wyścigu handikapowym na torze w Saint-Cloud. W tym roku wiedzie jej się trochę gorzej, bowiem nie zdołała jeszcze odnieść zwycięstwa. Po nieudanym starcie w Niemczech, czterokrotnie startowała we Francji za każdym razem meldując się w pierwszej piątce. Jako ciekawostkę warto dodać, że na Służewcu biega jej półbrat Carlito, który w niedzielę wygrał po raz pierwszy w karierze.

Amazing Gangster (pojedzie Fergus Sweeney) jest trenowany w Czechach przez zadomowionego w tym kraju polskiego trenera Grzegorza Wróblewskiego dla polskiej spółki AMP Invest. W wieku dwóch lat biegał przeciętnie, jednak w tym roku wygrał dwa wyścigi I kategorii i był drugi w czeskim odpowiedniku gonitwy o Nagrodę Rulera. W czeskim Derby zawiódł – zajął dopiero 10 miejsce.

Stawkę uzupełnia niemiecki Wesenberg, który pobiegnie po rocznej przerwie od świetnego występu w Dreźnie, gdzie w wyścigu Grosser Sommerpreis (Listed, 1900 m) zajął drugie miejsce, pokonując liczne grono wyżej notowanych przeciwników. Jego forma jest jednak dużą niewiadomą.

V – Hcp IV gr., 3 l. i st., 2200 m

Bieg bez wyraxnego faworyta. Korzystne wagi poniosą Fly des Tesnieres (52,5), Bad Steely Eyed i Nossferatu (Abik wyważy się na 53 kg) i Silver Grey (53). Natomiast doatkowe kilogramy moga utrudnić zadanie Torretcie (62,5) oraz ogierowi By My Winner (63). Poprawiła się ostanio Magiera (58). Delos (59) wygrał poprzednio łatwo, ale pod wagą 54,5 kg. Niezłym koniem jest Black Sail (59), natomiast słabszym Neapol (57,5, Kabardov).

VI – Dwulatki II gr., które nie biegały, 1200 m

Bardzo interesujący wyścig dla debiutujących dwulatków z udziałem koni wyłącznie zagranicznej hodowli. Bardzo dobrą ocenę ma w stajni Jago i on najprawdopodobniej będzie faworytem. Dobre oceniane są także Rayal Cherry, Yasmeen, Kingi Star, Gone Hill oraz Igoville. Średnią ocenę uzyskała urodzona w maju Valkirie, majowa jest także Sayif Hoda (Kabardov). Polish King to „przyszłościowy koń, ciężko ocenić czy się w tym wyścigu odnajdzie”.

VII – Nagroda Dakoty – L (kat. A), 2 l. 1300 m. Gonitwa o Puchar Goffs Ireland

W roli mocnej faworytki wystąpi niepokonana w trzech startach Inter Royal Lady. Dobre oceny mają Fiburn F, High in Dancer oraz Greek Getaway, który łatwo wygrał w poprzednia sobotę. Trudniej natomiast do ocenić reprezentującą Czechy Mequinenze, która w trzech startach we Francji zajmowała siódme miejsca. Polskie dwulatki, Torquist i Don Zou wydają się mieć mniejsze szanse.

VIII – Nagroda Gangesa. 3 l. arabskie I gr., 1800 m

Z pięciu koni trenera Michała Romanowskiego najlepsze są Icare de Piboul i Lindahl’s Avatar. Z pozostałymi trzema powinien powalczyć polski Elwino. Rosyjska Vla Dubaia wydaje się słbsza.

IX – 3 l. araby eksterierowe II gr., 1400 m

W tej słabej stawce rola faworyta przypadnie Primusowi. Niezła jest Złota Wiśnia, poprawiła sie ostatnio Złota Wić. Pozostałe prezentują podobny poziom. Na Arwelu pojedzie Kardanov. Niespodzianki, nawet duże, niewykluczone.

Info