MENU

Aktualności: - wszystkie:

Chłodnym okiem (25 sierpnia)

Oceny szans koni na podstawie ich wcześniejszych występów oraz informacji ze stajni. Pierwsza gonitwa o godz. 14.30.

I – 2 l., II gr., 1000 m

Wyróżniają się dwa razy drugi Karlon oraz La Factrice, która w debiucie była druga, ale kolejnego startu nie zaliczyła, bo nie chciała wejść do maszyny.

Czy wejdzie tym razem, nie wiadomo, bo trener Walicki uważa, że jest to bardzo charakterna klacz. Z innych koni, które już biegały, niezłe oceny uzyskały trzeci w debiucie Kristo Gal i czwarta Setka. Może się nieco poprawić Sunmoonstar.

Z debiutów: Make Sure to „Drobna, bystra klacz, dlatego może fajnie prezentować się w wieku dwóch lat”, natomiast Fear of the Dark: „Mały i napakowany ogóreczek, jak dobrze ruszy to nie będzie ostatni”.

II – 4 l. i st., III gr., 2000 m

Wycofany został Parys. Rola faworyta przypadnie solidnemu Dominerowi, który ostatnio pewnie pokonał Montero i Miss Kossakównę. Wielu zwolenników będzie też miał dobrze czujący na froncie wyścigu Largo Forte. Niezłemu Mosanto bardziej odpowiada tor elastyczny. Dla Just Golda i szczególnie dla biegnącego pierwszy raz w tym sezonie Newmana stawka jest za mocna.

III – 2 l. hodowli krajowej (PSB), które nie biegały, II gr., 1300 m

Dobre oceny uzyskały tylko Airy Boy i Tarkan. Tawernada to „duża klacz, jak dobrze ruszy to może być widoczna”, natomiast Old Prince – „jeszcze źrebięcy, biegnie po naukę”. Wellington, Raaga Man i Neverland to raczej konie nie na pierwszy rzut.  Dwulatki trenera Rogowskiego, zwłaszcza te debiutujące, jak na razie nie rywalizują o płatne miejsca.

IV – 4 l. i st. araby IV gr., które w tym sezonie wygrały poniżej 2000 zł, 1600 m

Wyróżniają się Palmir i Wokalia. Ogier poprzednio miał nieudany wyścig, ale na forkentrze zrzucił jeźdźca i zanim został złapany i doprowadzony ponownie do startu biegał po torze ponad 10 minut. Powalczyć z parą faworytów mogą Markiza MNM, Niard Tersk, Hydra i Sidal. Sachem, Forla oraz mające swoje lata Addis oraz Ya Sabah (pobiegnie pierwszy raz od 2015 r.) mają raczej małe szanse.

Pewną zagadką są debiutujące klacze Wiocha i Dazzire, które jednak uzyskały enigmatyczne oceny trenerów. Wiocha: „Nie oczekuję od niej zbyt wiele w debiucie w wieku czterech lat. Musi nabrać doświadczenia.” Dazzire: „Debiutuje, więc nie oczekuję zbyt wiele.”

V- Nagroda Piechura. 3 l. eksterierowe araby I gr., 1800 m

Bitym faworytem będzie niemieciej hodowli Barysch AS. Do miejsc płatnych kandydują Eladora JR, Pelin i Lambada. Słabsze wydają się Ceilana i Wadi Ell, ale zauważyć wypada, że po wygranych w konkurencji eksterierowej ścigały się one w otwartych wyścigach. Najsłabszy wydaje się Wasali.

VI – 3 l. i st.m, II gr., 1400 m

Wycofana została Ujoor. Bardzo ciekawa stawka bez wyraźnego faworyta. Udanie rozpoczął rywalizację na Służewcu irlandzki Windsor Beach (drugi w Jaroszówki, trzeci w Haracza), ale nie biegał od 8 czerwca. Mocne są Blue Connoisseur i Kaszi, także Worth Choice jest dobrze oceniany przez trenera. Zawsze groźny na krótkim dystansie jest Subiectum. Gared w tym roku biega trochę gorzej niż w poprzednim.

Z dwóch trzylatków, obiecujący Gancegal wystąpi po raz pierwszy po kastracji, a Muminek wygrał ostatnio, ale w słabszym towarzystwie.

VII – 4 l. i st., IV gr., 1200 m

Wycofany został Atman. W roli mocnej faworytki wystąpi Sugar Coating. Dużo szybkości mają Pipasol, Urugwajka, Lord Speaker, Magical Path, French Flair i Calmir, który jednak zdecydowanie bardziej lubi miękki tor, a poza tym przypadł mu ostatni 13 numer, co na tak krótkim dystansie może mieć istotny wpływ na wynik. Biddy Brady jest utalentowana, ale spala się przed startem. Niezwykle charakternym koniem jest także Sileroy. Jeśli zlekceważy jeźdźca, nie chce już od startu się ścigać. Modraszek nie jest już tym samym koniem, jakim był przed kilku laty, a Kenyatta, Rosa oraz Istambuł, który pobiegnie pierwszy raz w tym sezonie są słabsze.

VIII – 3 l. araby, II gr., 2000 m

Wyścig najprawdopodobniej rozegrają między sobą polska Tiffany i francuska Mysskah de Piboul. Nie można wykluczyć, że spróbują z nimi powalczyć niezłe Nizam, Kvant Tersk i Kornet Obolensky Tersk. Amin ma zły charakter, co przeszkadza mu zademonstrowaniu sporych możliwości, które potencjalnie posiada.

IX – 3 l., III gr., 1800 m

W rolach faworytów wystąpią Interview i Liaqura. Ich forma jest jednak pewna zagadką bo pierwszy nie biegał od 16, a drugi od 23 czerwca. Niezłe są Decepticon, Silver Fog (ostatnio mocno rozczarował), Doc Davis (wygrał w słabszej stawce) i Neapol. Na słabym poziomie biega Storius.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń