Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Chłodnym okiem (23 czerwca)

22 czerwca 2018

Oceny szans koni na podstawie ich wcześniejszych występów oraz informacji ze stajni. Pierwsza gonitwa o godz. 14.30.

I – Nagroda Wielki Finał Warszawski: 5 l. i st. kłusaki francuskie, 2400 m

Znakomita Barbariska w ub. niedzielę zagalopowała na prostej i po raz pierwszy w tym roku została pokonana. Potknięcie faworytki wykorzystała Usita, którą tym razem będzie powozić M. Melinger. Trzeci na mecie Brandy Hornline jest kolejnym kandydatem do rozgrywki, ponieważ od początku roku biega solidnie. W maju finiszował prze Usitą, a za Barbariską. Dzielna Ukamaya Verderie miała słabszą wiosnę, jednak z koniem tej klasy zawsze trzeba się liczyć.

W formie są też zwycięzcy innych biegów podczas minionego weekendu – Bombay Sun oraz Daddy Cool Blue. Niezła Baliverne Buroise (w sulce Hubert Bagiński) wydaje się mieć większe szanse wywalczenia płatnego miejsca niż Vinciane i Cinus.

II – Nagroda Próbna: 2-letnie klacze polskiej hodowli (PSB), 1000 m. Gonitwa o Puchar JM Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Wycofana została Say Szumawa. Niezłą notę od trenera otrzymała natomiast jej towarzyszka stajenna Sisko Szumawa. Trener Maciej Jodłowski przyznaje wystawianym przez siebie Torretcie i Parisienne (w siodle Martin Srnec) zbliżone szanse, jednak zaznacza, że Torreta jest silniejsza, a Parisienne szybsza. Country Girl, Szafirka i Karyntia są po ogierach, które do tej pory nie dały wyróżniającego się potomstwa. Z tego grona na torze najlepiej radziła sobie matka Karyntii, dzielna Kara.

III: 4 l. i st., hcp. III gr., 1300 m

Bardzo przeciętna stawka. Chyba dobrze z mało doświadczoną amazonką rozumie się weteran Dekret (59 kg) – ten duet osiągnął dobry wynik w gonitwie uczniowskiej. W kolejnych startach Dekret wypadał słabiej, jednak powtórzenie tamtego występu w tym towarzystwie zapewniłoby udział w rozgrywce ośmiolatkowi. Niezłe w przeszłości Dunayka (59) i Agatek (59,5) w tym roku spisują się przeciętnie. Bez sukcesów biega też Targa (58). Test (56,5) zdecydowanie lepsze wyniki osiągał w biegach płotowych, przeciw niemu przemawia też długa przerwa w startach. Atutem słabych do tej pory Big Reda (52) oraz Insignii (50) są niskie wagi. Reasumując, każde rozstrzygnięcie wydaje się możliwe.

IV: 3-latki, hcp. III gr., 1600 m

Mało doświadczony Lord Speaker (59) był widoczny w obu dotychczasowych występach i w tej słabej stawce będzie zapewne faworytem. Z kolei Sini (61) jako jedyna w tym towarzystwie potrafiła wygrać, ale we Wrocławiu. Poniżej oczekiwań biegają francuski Lanaphor (57), irlandzka Celtic Song (59) oraz polska Burruchaga (53 kg), które mogą wreszcie się przebudzić. Pewnej poprawy można oczekiwać od Chibichibi (55,5), Muzy Degasa (51,5) oraz Dargo (55), który startował po długiej przerwie. Słabo biega niosący najniższą wagę Juganis (47).

V: 4 l. i st. araby, hcp. III gr., 1400 m

Wycofane zostały Valgalla Tersk oraz Emerald. Najlepsza w tym towarzystwie Pinki Pay poniesie pod starszym uczniem Konradem Mazurem aż 63,5 kg, co może utrudnić jej zadanie. Jeszcze bardziej obciążony będzie 10-letni Addis (65,5), który na krótkich dystansach zawsze jest groźny. Kandydatami do wywalczenia miejsce w czołówce pobiegną niosące umiarkowane wagi Letus JR (57 kg pod uczniem) i dosiadane przez czołowych dżokejów w Polsce Foreman (58,5) i Haneczka (55). Mniejsze szanse wydają się mieć Fokstrot (56) i Najat von Sudbaden (54,5).

VI: 3-letnie araby eksterierowe, II gr., 1600 m

W roli faworytów wystąpią drugi w debiucie Paramus oraz pokonany przez niego o 1,5 dł. Zloty Opal. Z trójki janowskich koni trenowanych w stadninie przez Sergeya Vasyutova najbardziej udany debiuty ma za sobą Epikur. Etos był piąty, jednak jego strata do czołówki nie była zbyt duża. Z kolei Parol na prostej wyłamywał i zarzucał się, przez co jeździec nie zdołał utrzymać się w siodle. Raczej niżej należy ocenić szanse czwartego z reprezentujących barwy Janowa Podlaskiego, trenowanego na Służewcu Amarillo.

Z czwórki arabów wyhodowanych w SK Michałów w debiucie mogła podobać się Pustynna Palma, natomiast znacznie słabiej zaprezentowały się Wiktora (była ostatnia) oraz Elgazonn (przybiegł z dużą stratą do Epikura). Zigi Zara pobiegnie po raz pierwszy. Evimia ma za sobą dwa biegi we Wrocławiu – udany pierwszy (była trzecia) i słabszy drugi (szósta). Trudno ocenić jej szanse w rywalizacji z końmi ze Służewca.

VII: 4 l. i st. araby, hcp. III gr., 1400 m

Wicederbista sprzed 5 lat Wierzbin (57) w poprzednich sezonach startował niewiele, ponieważ nękały go urazy. Tym razem znów trudno przewidzieć, w jakiej jest formie, ale rywali ma przeciętnych. Najwyższa nota należy się niezłej Lolicie Facie, jednak co za tym idzie, poniesie ona najwyższą wagę w polu (pod uczniem), podobnie jak dosiadany przez dżokeja średni eksterierowy Benissimo. Krótki dystans powinien odpowiadać lepszemu na suchym torze Narcyzowi (57,5) i Sidalowi (57,5), które biegają przyzwoicie. Rozczarowuje z kolei Pesaria (59), ale może w tym towarzystwie wreszcie spisze się lepiej. Bardzo niskie wagi będą atutem słabych Bint Mari (45,5) oraz Ermadera (47).

VIII – Nagroda Rozpoczęcia Lata: 5 l. i st. kłusaki francuskie, 2200 m

Wycofany został Vocean. Po zwycięstwie w tym roku odniosły Diopsyd Izabeli oraz Utah Snob, które wraz z Tequilą Dance powinny znaleźć się w gronie faworytów. Nie można lekceważyć również Sire du Puits, mającego za sobą niezbyt udaną inaugurację sezonu. Poprawia się Banga Cass, więc i ona może pokusić się o sprawienie niespodzianki. Veline Bel w przeszłości miewała przebłyski, jednak chyba obecnie nie jest w formie. Buzyrys lepiej radził sobie jesienią.

IX: 4 l. i st., wył. III gr., 2000 m

Rola umiarkowane faworyta powinna przypaść biegającemu na solidnym poziomie Invincible Gunnerowi, z którym mogą spróbować powalczyć Party Animal, Suwenir i Naf. Poprawił się Peregrino, więc być może i on znajdzie się w czołówce. Niżej należy ocenić szanse Augusty, a w szczególności Lascadella i Issachara.

Info