MENU

Aktualności: - wszystkie:

Chłodnym okiem (21 września)

Oceny szans koni na podstawie ich wcześniejszych występów oraz informacji ze stajni. Pierwsza gonitwa o godz. 13.

I: 3-latki, hcp. III gr., 1800 m

Wycofany został Dark Blue (53,5). Trudno wskazać w tej wyrównanej stawce faworyta. W dobrej formie są Arunas (61,5 kg), Bertrimont (59) i Carlito (55,5). Bardzo dobrze spisał się ostatnio Silver Fog (58,5). Wydaje się, że z tej czwórki powinien wyłonić się zwycięzca, ale niewykluczone, że w czołówce namieszają również Lady Laila (57) lub biegnący „bez wagi” Neapol (48).

II: 2-latki, II gr., 1300 m

Dwa niezłe starty w polskim towarzystwie ma za sobą Silver Rock, który będzie zapewne umiarkowanym faworytem biegu, ale irlandzki Onyks i bardziej od nich doświadczony francuski Petit (w siodle uczennica Magdalena Wyrzyk) też wydają się niezłe. Nie udał się debiut Igoville – pozostaje trudna do oceny.

Pozostała trójka debiutuje. Saint Bomer i Dancing Nora uzyskały średnie noty, natomiast Ryffina, zdaniem trenera, pobiegnie przede wszystkim po doświadczenie.

III – Gonitwa uczniowska: 4 l. i st., wył. III gr., 1800 m

W roli faworytów wystąpią trenowane przez Michała Romanowskiego Purhib i Fikats de Bozouls, ale nieźle dysponowane Boy Mugatin i Almiza mogą z nimi powalczyć. Niespodziankę mogą sprawić także Albar lub Velt Tersk, natomiast Pustynna Palma będzie zdecydowaną outsiderką wyścigu.

IV: 3 l., wył. IV gr., 1400m

Solidnej Blue Pearl dosiądzie uczennica, co zmniejsza szanse klaczy, chociaż dzięki temu poniesie ona najniższą wagę w polu. Spore szanse na udział w rozgrywce wydaje się mieć Iron Man, który niedawno pokonał Come Back Szumawę (o 5,25 dł.) oraz Isolina (o 7). Groźne mogą być Adorator i trochę rozczarowujący ostatnio Dżeser. Nurbanu Sihirli obniżyła loty po niezłych pierwszych startach.

V – Nagroda Eldona: 3 l. araby polskiej hodowli (PASB), I gr,, 2000 m

Wyróżnia się Iago, chociaż w jedynym starcie na takim dystansie, z powodu urwania się jednego z cugli, przegrał z Elwino i Orkisem JR. W pozostałych radził sobie jednak bardzo dobrze, ostatnio pokonując o 5 dł. Wielkiego Dakrisa i Al Nairę, które wydają się jego teoretycznie najgroźniejszymi konkurentami.

Nie udał się ostatni występ Elwino, jednak ogier nie jest bez szans na wywalczenie płatnego miejsca, podobnie jak rozkręcające się Alnnajm i Wielka Damilla oraz startujący po trzymiesięcznej przerwie Eldas. Orkis JR wydaje się wyraźnie lepszy od Palazzo, Primusa i New Lady.

VI – Nagroda Łeb w Łeb: 3 l. i st., I gr., 2800 m

Wycofane zostały Matchmaker i Be My Winner. W rozgrywce nie powinno zabraknąć czteroletniego The Kida Bobby B oraz trzyletniego Un Beso. Niezłe są też Pilecki i zagadkowy One Way Ticket, który nieźle wypadł na niemal dwukrotnie krótszym dystansie. Kanclerz wydaje się skazany na zajęcie piątego miejsca.

VII: 4 l. i st. araby, hcp. IV gr., 2200 m

Wysoką formę prezentuje Sonella JR (62,5 kg), która już dwukrotnie pokonała większość rywali, jednak tym razem pod uczennicą poniesie najwyższą wagę w polu. Spróbują to wykorzystać pokonane niedawno przez nią: Awantura (56,5), Hydra (56) i Elgin (52,5). Ich starta nie była duża, a zmiana w niesionych wagach jest dość istotna. W mocniejszym towarzystwie nie radził sobie Wadi Kahil (58,5) – tym razem trzeba się z nim liczyć. W podobnej sytuacji jest trudny do oceny Khayyaam (59,5). Mimo najniższej wagi w polu słabsza wydaje się Selrima JR (48,5).

VIII: 3 l., IV gr., 2000 m

Wycofany został Doc Davis. Wyróżniają się Brave Joanna, Torretta i Decepticon. Być może w czołówce namiesza nieobliczalny Chad. Zagadkowa jest In Polonia, natomiast Enzo trudno będzie pokonać choćby jednego rywala.

IX: 3 l. araby polskiej hodowli (PASB), II gr., 2000 m

Faworytem będzie Kosynier, a jego najgroźniejszym przeciwnikiem wydaje się Ninja. Na solidnym poziomie biega średnia Mighty, z kolei Hermoso i Salfina po niezłym początku startów, ostatnio prezentują się słabiej. Może się przebudzą? Słabsza wydaje się Wiata. Zuko ma za sobą tylko zupełnie nieudany debiut, jednak trudno go skreślić po jednym starcie.

X: 4 l. i st., IV gr., 2000 m

Zbliżone możliwości mają Mosanto, Showmeyourheaven i Montero, który ostatnio wypadł fatalnie. Był to najprawdopodobniej wypadek przy pracy. Po słabszych startach z lepszej strony pokazał się Dark King, więc może być groźny. Z kolei niezła Fortune Teller biega ostatnio bezbarwnie. Płatne miejsce jest w zasięgu Tudemona. Trudniejsze zadanie czeka Felixa.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń