MENU

Aktualności: - wszystkie:

Chłodnym okiem (20 października)

Oceny szans koni na podstawie ich wcześniejszych występów oraz informacji ze stajni. Pierwsza gonitwa o godz. 11.30.

I – 4 l. i st., IV gr., 2000 m

Bez szans są tylko Red Light i Kanclerz. Umiarkowanym faworytem będzie Pilecki, ale jego trzy ostatnie występy były mało przekonujące. Powalczą z nim zapewne Theskyisnolimit oraz Just Gold, jeśli dobrze wystartuje. Ostatni bieg Fortune Teller był lepszy od dwóch poprzednich, więc jej również nie można zlekceważyć, podobnie jak miewającej przebłyski Trojki.

II – Hcp III gr. dla 4 l. i st. arabów, 2000 m

Formą błysnął ostatnio Ming (57 kg), który wyprzedził Wokalię (58) o 1,75 dł. W lepszych stawkach biegały Alkora (59,5), Sorglos von Sudbaden (62,5) i Staccato (61), na którym jednak pojedzie mało doświadczona uczennica. Po dwóch wygranych, dwukrotnie zajmowała piąte miejsca Sonella JR (59), ale tym razem może uplasować się wyżej. Huerta (41 kg) już była czwarta pod wagą 45 kg, więc też nie można jej lekką ręką odrzucić. Jednym słowem, każde rozstrzygnięcie wydaje się możliwe.

III – Nagroda Moktowska – L (kat. A), 2 l. ogiery, 1600 m

Rola faworyta przypadnie Fiburnowi F. Wysokie notowania ma w stajni Greek Getaway. W poprzednim starcie próbował nadążyć na prostej za Inter Royal Lady i dlatego przegrał wyraźnie walkę o drugie miejsce z Fiburnem F. Jeśli tym razem zostanie spokojnie przeprowadzony w dystansie, może z faworytem powalczyć.

Jako jedyny z tej stawki dystans 1600 m zaliczył już Night Thunder. Wygrał łatwo, więc trzeba poważnie brać go pod uwagę. Obiecująco zapowiadają się także dwa pozostałe konie Don Zou i High in Dancer.
Reasumując, szykuje się bardzo ciekwa rozgrywka.

IV – Nagroda Batyskafa. 3 l. araby (PASB), I gr., 1800 m

Wycofane zostały Palazzo i Primus. W licznej stawce (13 koni) grono faworytów jest spore: Sicario, Eldas, Wielki Dakris, Kosynier, Zelant, Alnnajm i Elwino. Na dobrą sprawę tylko one powinny walczyć o płatne miejsca. Konie z Janowa: Pelin (pojedzie Giedyk) i Portulaka oraz Lambada z Michałowa wygrały w eksterierowej konkurencji, więc z wymienioną wyżej siódemką teoretycznie mają niewielkie szanse. Słabsze wydają się także Kalani i Katchmeifyoucan oraz Orkis JR.

V – 2 l., II gr., 1300 m

Łatwiej w tym towarzystwie wymienić konie raczej bez szans: Torpidę, Leading Liona i Darvila niż wskazać faworytów. Solidnie w dwóch występach zaprezentował sie wrocławski El Pago Pago (dwukrotnie trzeci), który chyba nie powinien pobiec gorzej, podobnie jak Fear of the Dark (trzeci i czwarty). Poniżej oczekiwań trenera Macieja Jodłowskiego przebiegł Royal Cherry, więc tym razem można oczekiwać poprawy. Liczony w debiucie Saint Bomer przybiegł ostatni, ale być może nie odpowiadał mu elastyczny tor. Zagadkowy jest Handarro, który wystaruje po raz pierwszy od debiutu (23.06), w którym mocno wyłamał, jednak postawiony na chód zajął trzecie miejsce, tylko o 4 dł. za Night Thunderem.

Debiutującego Timemastera trener Krzysztof Ziemiański uważa za konia obiecującego, ale obawia się, że w pierwszym starcie może zapłacić frycowe.

VI – Hcp. IV Gr., 3 l. i st., 1800 m

Dobrą ocenę trenera Piotr Piątkowskiego uzyskała River Cash (60,5). Wydaje się, że w rozgrywce mogą być także Zinak (56), San Marino (7), Malandi (55,5), Dragon Fire (56,5) i Bad Styeely Eyed (57,5). Wejście do czwórki np. Talkonyi (57,5), Tartarii lub Isleen byłoby już dużą niespodzianką.

W rolach outsiderów wystąpią Bergen (pojedzie Abik, 54) i Wall Street (52).

VII – 3 l. araby eksterierowe, II gr., 1400 m

Wycofane zostały Elwiro i Antonella. Najprawdopodobniej walkę o zwycięstwo stoczą Alior i Euchary (pojedzie Grzybowski). Trzecia w kolejności notowań wydaje się Fanta Cruz, która ostatnio była lepsza od Garugi o 2,5 dł. Trochę podchodzące są także Amorena oraz Forteca. Pozostałe raczej nie włączą się do walki o płatne miejsca.

VIII – 3 l. i st. II gr., 2200 m

Wycofane zostały Percy i Delos. Po nie najlepszym starcie przed tygodniem (był piąty) pobiegnie Cape Ducato. Drugi z koni trenera Macieja Janikowskiego po raz pierwszy wystąpi na 2 km. Będzie to dla niego sprawdzian przez ewentualnym startem w Gonitwie Zamknięcia Sezonu. Mocnych reprezentantów, Dominera i Gancegala, wystawia trener Adam Wyrzyk. Trener Wojciech Olkowski liczy, że w rozgrywce będzie Bint Marshal. Najmniej szans ma w tym towarzystwie Miss Kossakówna.

IX- 3 l. i st., III gr., 1600 m

Mimo gorszego poprzedniego występu, rola faworyta przypadnie Caresserowi (pojedzie Abaev, 56 kg). Być może powalczą z nim Mazovia Queen, Neptune i Silver Fog. Storius (Mura) był drugi przed tygodniem, ale niósł wtedy 48 kg. Suwenir i Król Dżungli wydają się być poza formą.

X – Nagroda Cheval Francais. Kłusaki, 2600 m

Tradycyjnie walkę o zwycięstwo toczyć będą Brandy Hornline (pow. M. Kieniksman) oraz Barbariska. Zagadkowy jest Espoir de Bellon, który 22.09 wygrał na żwirze w Berlinie. Być może właczy się do rywalizacji Baliverne Buroise.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń