MENU

Aktualności: - wszystkie:

Chłodnym okiem (18 maja)

Oceny szans koni na podstawie ich wcześniejszych występów oraz informacji ze stajni. Pierwsza gonitwa o godz. 15.

I: 4 l. i st., II gr., 1800 m

Świetnie sezon rozpoczął Fruit Night, który tym razem nie będzie korzystał z tak dużej ulgi wagi, ale nadal powinien być w gronie faworytów. Szanse nawiązania z nim walki mają pokonane ostatnio przez niego o 6 i 7 dł. Dominer oraz Gardemarin. Wysoko będą stały też notowania Montero, zwycięzcy gonitwy III grupy sprzed dwóch tygodni.

Słabiej zaprezentowały się w tegorocznych startach Sweet As Sugar (startowała pod niską wagą), Dystans (nie sprzyja mu miękka bieżnia) oraz nieobliczalny Sileroy, więc wypada ocenić je nieco nieżej.

Z dwójki niezłych klaczy, pięcioletnia Showmeyourheaven wydaje się trochę lepsza od młodszej o rok Ame Sublime.

II: 3 l., II gr., 1600 m

Interesująca stawka. Praktycznie żadne rozstrzygnięcie nie powinno zbytnio zdziwić. Tegoroczne przetarcie mają za sobą: dobrze oceniany w stajni Mukhadar, pokonany przez niego ostatnio Torrent, szybka Phoenix, która wygrała w słabszej stawce oraz niedawny debiutant Dreambel, dobrze oceniany przez trenera Krzysztofa Ziemiańskiego.

Bardzo dobrze w wieku dwóch lat radziły sobie Makfire, Imsexyandiknowit, Furrora, Dreamline, Muminek i Carreser. Wszystkie mają szansę znaleźć się w rozgrywce. Nieco niżej powinny stać notowania Lady Laili, bowiem trener Janusz Kozłowski uważa, że może potrzebować jeszcze chwili, aby osiągnąć wyższą formę.

III: 3 l. debiutujące klacze arabskie hodowli krajowej (PASB), II gr., 1600 m

Pozytywne oceny uzyskały Orlica, Ehssana, Salfina i Hurrem, a niezłe Shamila i Halezja JR i Mon Cheri i Al Naira, choć ta czwórka może potrzebować trochę czasu, żeby się rozkręcić. Dobry rodowód ma Siruella, półsiostra dobrej w wieku trzech lat Sabelli. Esmerada, Furnika i przeciętna Fira Gloria są córkami dającego niewyróżniające się konie og. Armeec, więc mająca w rodowodzie szybkiego amerykańskiego Aim South i solidną Kwiksle Kalani (pojedzie Joanna Wyrzyk) może być od nich zdecydowanie lepsza.

IV: Gonitwa uczniowska: 4 l. i st., wył. III gr., 1600 m

Dobrze w pierwszych tegorocznych startach wypadły Modraszek, Salinger, Kenytatta i Danot, nieźle zaprezentował się też Dafnis. Rozczarowały z kolei Sumidero i Suwenir (Anna Gil), a Calgary nie ukończył biegu przeszkodowego.

Z koni rozpoczynających sezon Theskyisnolimit i Miss Kossakówna biegały w ub. roku zdecydowanie lepiej niż Clouds Blue.

W gonitwie uczniowskiej wiele rozstrzygnięć jest prawdopodobnych. Wydaje się, że największe szanse powinny mieć Danot i Modraszek, także dosiadana przez Konrada Mazura Theskyisnolimit może być w rozgrywce.

V: Nagroda Jaroszówki: 3 l. i st., kat. B, 1300 m

Bieg bez wyraxnego faworyta. Słabo na dłuższym dystansie wypadł ubiegłoroczny zwycięzca tego biegu Nikus, ale tym razem pod Lukaskiem trzeba się z nim liczyć. Nie zachwycił też Medrock, jednak i jemu krótszy bieg powinien bardziej odpowiadać. Czwarty w Handikapie Otwarcia Harlem oraz Calmir i Atman, które rozgrywały wyścig III grupy są w dobrej dyspozycji. Czy to wystarczy, by zaskoczyć wyżej notowanych przeciwników?

Z grupy koni rozpoczynających sezon startujący pod nadwagą Umberto Caro, rozkręcająca się z wiekiem Incepcja oraz korzystające z ulgi wagi Time of Dream i Kokshe, powinny mieć spore grono zwolenników.

Bardzo trudne do oceny są konie importowane z Wielkiej Brytanii. Windsor Beach w jedynym starcie na Służewcu wypadł słabiutko, ale na dystansie 2000 m. The Kid Bobby B w ub. roku nie zarobił nawet funta, jednak jest synem topowego Nathaniela, natomiast Onefootinparadise odniósł jedno zwycięstwo w dziewięciu startach. Dopiero po tym biegu będzie można coś więcej o nich powiedzieć.

VI: Memoriał Stanisława Sałagaja: 4 l. ogiery i klacze arabskie, hcp. I gr., 2000 m

Głównymi kandydatami do rozgrywki będą francuska Awasef Al Khalediah (60,5), startująca pod najwyższą wagą duńska Namibia (63, Abik) oraz rozkręcający się niemiecki Gabonn (57). Być może niespodziankę sprawią Bahaar Al Khalediah (60), Kuwaiy (57), Elniza (55), Sadyba (55) lub Sabella (59), która rozczarowała ostatnio w mocnej stawce. Amaya (57,5) i dosiadany przez amazonkę Salm Andex (51,5) wydają się mieć mniejsze szanse.

VII: 4 l. i st. klacze arabskie, III gr., 1600 m

Wycofane zostały Fara de Faust i w trybie dodatkowym Wessa. Faworytkami będą francuska Basalah Al Khalediah i holenderska Special ‚OA’ (Abik), która wpierwszym starcie na Służecu była czwarta. Niezłe są Amifa, Sagdiana Tersk i Mina Maia.

Dobrze oceniana jest debiutująca Desir, natomiast druga z debiutantek, niemiecka Ghenoveva A też ma dobre pochodzenie.

Pozostałe wydają się zdecydowanie słabsze.

VIII: 3-letnie klacze, 1800 m

Najgroźniejszymi konkurentkami bardzo dobrej Rasing Divy powinny być niedawne debiutantki – Polonia Lady i Blue Pearl (Rzenikov). Lepsze wrażenie sprawiła pierwsza z nich, która wygrała bardzo łatwo. Z pozostałych koni wyróżnia się River Cash, natomiast Fleur des Dunes, Fly des Tesnieres i Isleen prawdopodobnie powalczą o najniższe płatne miejsce.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń