MENU

Aktualności: - wszystkie:

Chłodnym okiem (15 czerwca)

Oceny szans koni na podstawie ich wcześniejszych występów oraz informacji ze stajni. Pierwsza gonitwa o godz. 15.

I: 4 l. i st., hcp II gr., 1400 m

Świetną formę od początku sezonu prezentuje Danot (58,5 kg), którego najgroźniejszym przeciwnikiem wydaje się Shalkar (61,5). Aż 7 dł. do tego drugiego stracił ostatnio Dilong (58), ale można od niego oczekiwać poprawy, szczególnie gdyby bieżnia była elastyczna. Ujoor, Lanaphor i Jan’s Joy mogą włączyć się do walki miejsca w trójce, natomiast notowania Da Milano będą stały najniżej.

II: 4 l. i st. klacze, III gr., 1800 m

Wyścig powinny rozgrywać Fortune Teller, Mazovia Queen, Rustique oraz Theskyisnolimit, przy czym wyższą formę zaprezentowały ostatnio dwie pierwsze. Minusem w przypadku Mazovii Queen będą 3 kg nadwagi za start grupę niżej. Niższe płatne miejsce powinna zająć Sea of Fire, bo Amoreena i Koblencja wydają się słabsze.

III – Nagroda Ofira: 4 l. i st. araby, kat. A, 2400 m

W roli faworytek wystąpią zwyciężczyni biegu o Nagrodę Cometa (2000 m) General Lady oraz pokonana przez nią wówczas Sweet Dream. Groźny może być także blisko trzeci w tamtym biegu Bandolero, który niedawno potwierdził wysoką formę. General Lady jest najszybszą klaczą na Służewcu, ale wypada przypomnieć, że jako czterolatka odniosła też zwycięstwo na 2400 m (Nagroda Bandosa) w dobrym czasie 2’50”. Dodatkowo metry nie powinny stanowić problemu dla oaksistki Sweet Dream, a są z pewnością korzystne także dla Bandolero, wicederbisty sprzed dwóch lat.

Słabo po przerwie zaprezentował się derbista Severus, jednak można się spodziewać, że tym razem będzie zdecydowanie lepiej dysponowany. Zaliczany do ścisłej czołówki kilka lat temu Ussam de Carrere biega na rzetelnym poziomie. Choć ostatnio ścigał się w słabszych stawkach, może sprawić niespodziankę z Lukáškiem. w siodle. Top Medina dotąd najlepiej radziła sobie na poziomie grupowym w gronie klaczy, więc trudno ocenić jej szanse.

IV: 3 l., III gr., 2000 m

Wycofany został Decepticon. Wyróżnia się Gancegal, który dobrze prezentował się w silniejszych stawkach. W dalszej kolejności należy wymienić Vadisa, Noterdama i Doca Davisa, mające za sobą po dwa udane występy. Do walki mogą włączyć się Dark Blue, Flame Proof, a być może także Dreambel (pojedzie Martin Srnec). Trudny do oceny jest Chad – wieku dwóch lat biegał w kratkę, a jedyny tegoroczny start miał nieudany. Isolin i Nossferatu na papierze mają mniejsze szanse.

V – Nagroda Soliny (Specjalna): 3 l. klacze, kat. B, 2200m

Najwyżej powinny stać notowania mającej za sobą dwa udane występy na tle ogierów Nemezis oraz Raising Divy, która błysnęła formą w drugim tegorocznym starcie. Tę drugą wspierać będzie solidna Time of Change. Polonia Lady zaimponowała w debiucie, ale w drugim występie osłabła na prostej. Tym razem dosiądzie jej jednak świetny Tadgh O’Shea, więc nie można wykluczyć, że wykorzysta atuty klaczy do maksimum. Trudno też lekceważyć błyskotliwą Plejadę oraz waleczną Imsexyandiknowit.

VI: 3 l. klacze arabskie, II gr., 1600 m

Wycofana została Esmerada. Faworytką będzie druga w debiucie Hayat Al Khalediah. Niezłe pierwsze starty zaliczyły Svetlica Tersk i Orlica. Być może o wysokie miejsca powalczą z nimi debiutantki: francuska Mysskash de Piboul (w siodle Anton Turgaev) oraz siostra Amaniego – Akifah. Niżej powinny stać notowania Shamili, Halezji JR oraz Molnienosnayi, choć poprawy z ich strony wykluczyć nie można.

VII: 3 l., hcp III gr., 1600 m

Licznie obsadzony wyścig handikapowy najniższej kategorii sprzyja niespodziankom. W gronie faworytów znajdą się zapewne: dzielnie radząca sobie wiosną Silver Grey (59,5 kg) i pokonana przez nią na początku maja Brave Joanna (57,5), na której korzyść przemawia zmiana w niesionych wagach. Cały czas wysoko oceniany przez trenera jest Green Diams (w siodle Sergey Vasyutov, 60 kg), więc może w końcu się przełamie. Krzysztof Ziemiański nie odbiera też szans niedużemu Vent d’Estowi (58,5) oraz powoli poprawiającemu się Iron Manowi (57).

Nieźle poradził sobie War Command (58,5), więc w tym towarzystwie powinien być widoczny. Trenerzy więcej spodziewają się po rozczarowujących do tej pory Szarratu (57), Delosie (53) oraz Isleen (56). Chyba słabsze są Malandi (52), Hornet (Kamil Grzybowski, 57,5), Dragon Fire (54,5) i Soufle Vent (58), chociaż w takim biegu każde rozstrzygnięcie zbytnio nie zdziwi.

VIII: 4 l. i st. araby, II gr., 1800 m

Wycofany został Rajwan Al Khalediah. Faworytami będą Vrom Kossack i Ouzbeks du Panjshir. Trochę niżej powinny stać notowania Feysala du Valloisa oraz Wildara BS. Być może o płatne miejsca powalczą Amaya lub siódmy przed tygodniem Revenge, dla którego będzie to dopiero drugi start w karierze.

info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń