MENU

Aktualności: - wszystkie:

Chłodnym okiem (14 września)

Oceny szans koni na podstawie ich wcześniejszych występów oraz informacji ze stajni. Pierwsza gonitwa o godz. 13.30.

I: 3 l. i st., III gr., 1800 m

W rozgrywce powinny liczyć się Alex Dream, Sweet City, Neptune oraz Invincible Gunner. Niezłe są też Tebinio i Just Gold, który ostatnio ruszył z opóźnieniem. Suwenir pod uczennicą jest najprawdopodobniej skazany na rolę outsidera.

II – Nagroda El Ghazi: 4 l. i st. araby, hcp. I gr., 1400 m

Trudno przewidzieć czy bardzo niska waga pomoże Mingowi (41,5 kg) na tak krótkim dystansie, jednak poniesie on aż od 13,5 do 23 kg mniej od przeciwników. Najbardziej obciążony będzie z kolei rzetelny Mohacz (64,5), który wyróżnia się w tym towarzystwie wraz z czteroletnią Fly Hipolyte (62). Solidne są niosące umiarkowane wagi Staccato (57,5), Hermes (56,5), Amani (55) i Sekretarka (57,5). Niespodzianki są możliwe, aczkolwiek na najkrótszym dystansie dla arabów większe szanse mają konie wyżej sklasyfikowane w hanndikapie generalnym.

III: debiutujące 2-latki krajowej hodowli (PSB), II gr., 1200 m

Wycofany został Moriarty. Born To Fly ma trochę szybkości, jednak trener Andrzej Walicki ostrożnie podchodzi do tego występu. Wojciech Olkowski wystawił średnią notę Sea of Silence i Sadangowi. Małgorzata Łojek uważa Tamera za obiecującego, a Michał Borkowski Noble Prince’a za przyszłościowego i dystansowego. Piotr Piątkowski nie liczy na zbyt wiele w przypadku pierwszego występu Livedara i Moonlife’a. Torpida i Treonia nie wyróżniają się pochodzeniem. Dobry rodowód ma za to Panamera, chociaż niektóre dwulatki ze stajni Adama Wyrzyka potrzebują jednego-dwóch startów, by rozwinąć skrzydła.

Reasumując, trudno wskazać faworyta, więc może dojść do dużych niespodzianek w tym biegu.

IV: 3 l., IV gr., 1200 m

Wynikami wyróżniają się irlandzkie Crazy Bull i Djibouti (przeszła ze stajni Andrzeja Laskowskieggo do Tomasza Pastuszki), a Sirinapha jest trudny do oceny, bo w biegu uczniowskim na 1600 m mocno poprowadził z dużą przewagą, ale zupełnie opadł z sił w połowie prostej. Rebel i Mój Słodki prezentują średni poziom, co stawia ich w roli kandydatów do zajęcia płatnych miejsc, ponieważ Tirsa, Szafirka, Bocca biegają bardzo słabo. Trudno też oczekiwać zbyt wiele od późno debiutującego Dagona.

V – Nagroda PZHKA: 3 l., kat. B, 2000m

Wycofana została Eladora JR. Świetnie radzi sobie Dahra, która została sprzedana szejkowi Mohammedowi Bin Khalifa Al Thani, i być może po raz ostatni pobiegnie na Służewcu. Ostatnio wyraźnie przegrała z nią progresująca Atilla, która wraz z rozkręcającymi się Shamilą i Helią wydają się stanowić największe zagrożenie dla faworytki.

Niezłe są Tiffany i Orlica, więc być może włączą się do walki o płatne miejsca. Imponujące zwycięstwo w eksterierowej konkurencji odniosła Portulaka i dopiero po tym biegu będzie można dokładniej ocenić jej możliwości. Kalani wydaje się lepsza od towarzyszki stajennej Katchmeifyoucan oraz Ceilany.

VI: 4 l. i st., IV gr., 1600 m

Umiarkowanym faworytem będzie Spasski, ale w rozgrywce mogą liczyć się także: Dystans (o ile tor nie będzie zbyt miękki), Lord Speaker (woli nieco krótsze dystanse), solidne Miss Kossakówna i Dakar oraz wracające do formy Gared i Areej. Niezły Kanclerz wystartuje po ponad rocznej przerwie, a Izis dopiero po raz drugi w tym roku. Idalgo debiutuje.

VII: 4 l. i st. araby, III gr., 2000 m

W formie są Om Marakesh, pokonany przez niego ostatnio o szyję Kuwaiy oraz Rajwan Al Khalediah. Ouzbeks du Panjshir zawsze jest groźny, ale biega w kratkę, podobnie jak Gabonn i Palmir. Arash spisuje się słabiej niż w poprzednim sezonie, jednak i jego stać na sprawienie niespodzianki. Trochę słabszy wydaje się Tjaafer. Stawkę uzupełnia bardzo dobrze radzący sobie w wieku trzech lat A’Aren Al Khalediah. Wystartuje jednak po raz pierwszy w tym roku, gdyż pauzował w wyniku kontuzji. Niełatwo ocenić jego szanse, ale trener maciej Kacprzyk w niego wierzy.

VIII: 3 letnie araby eksterierowe, II gr., 1800 m

Wyróżniają się janowskie Pelin, Amador oraz Dexcalibur. Być może powalczy z nimi dobrego pochodzenia Drug’s Wiktoria, która jednak mocno zawodzi. Pozostałe wydają sie słabsze.

IX: 3 l. i st., II gr., 1400 m

W dobrej formie od początku sezonu utrzymuje się weteran Calmir, którego nie powinno zabraknąć w rozgrywce, podobnie jak siedmioletniego Party Animala (ostatnio dystans okazał się dla niego zbyt długi) i o rok młodszego Subiectuma. Trudno ocenić biegającą w kratkę Ujoor. Z grona trzylatków najlepsze wrażenie sprawiła ostatnio Dame Gladys, ale Worth Choice i Phoenix to także dobre konie.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń