MENU

Aktualności - wszystkie

Chłodnym okiem (11 sierpnia)

Oceny szans koni na podstawie ich wcześniejszych startów oraz informacji ze stajni. Pierwsza gonitwa o godz. 14.30.

I: 4 l. i st., hcp. IV gr., 1400 m

Bardzo przeciętna stawka. Dwa tygodnie temu na dystansie o 400 m dłuższym Big Red (55,5 kg) o 3 dł. pokonał Komandora (60,5), natomiast Peregrino nieoczekiwanie szybko odpadł na prostej i ukończył bieg ze sporą stratą do rywali. Tym razem Komandor poniesie korzystniejszą wagę, ale wydaje się, że dosiadany przez Szczepana Mazura Big Red może być znów najlepszy z tej trójki. Z pozostałych koni Dekret (56,5) i Fuengirola (54) wydają się lepsze od Amoreeny (56) oraz Insignii (47).

II: 3 l., III gr., 2000 m

Wycofana została Time of Dream. Faworytem będzie siódmy w Derby Dark King. Być może spróbują z nim powalczyć Fortune Teller, Turion i Mosanto. Słabsze wydają się Fleshmob i Naos, choć w tym roku potrafiły już zaskoczyć teoretycznie lepszych od siebie przeciwników. Tym razem mają poprzeczkę zawieszoną wysoko.

III: 2 l., II gr., 1000 m

Faworytem będzie irlandzki Worth Choice, mający za sobą dwa udane starty. Nieźle karierę rozpoczął Torrent, który był drugi w Próbnej. Rozczarowały z kolei irlandzki Majkel i niemiecki Sicario – można oczekiwać, że się poprawią. Czy to wystarczy, by włączyły się do rozgrywki? Z pozostałej trójki, Bocca, Mój Słodki i Legionista, najlepsza wydaje się klacz. Niewykluczone, że powalczy o czołowe miejsce.

IV: 4 l. i st., III gr., 1200 m

Weteran Calmir nie sprostał roli faworyta w ub. tygodniu, gdy biegł po dwumiesięcznej przerwie. Teraz może być mu łatwiej, gdyż pobiegnie bez nadwagi. Wymagającymi przeciwnikami mogą być jego towarzysz stajenny Mourtajez oraz szybka klacz Magical Path. Również bardzo dobrze dysponowane w tym sezonie Kaszi i Freddyisready (pojedzie Anton Turgaev) nie stoją na straconej pozycji. Szanse Stelli na wywalczenie płatnego miejsca wydają się wyższe niż notowania Butcha i Dunayki.

V: 3 l., IV gr., 1200 m

Grupę niżej wystartują Diego i The Auld Hoose, ale mimo nadwagi to one wydają się mieć największe szanse. Na krótkich dystansach przyzwoicie spisują się French Flair oraz Biancavilla. Mało doświadczona Sinfonia Varsovia powinna się poprawić, ale trudno powiedzieć, czy to wystarczy, żeby już mogła powalczyć o miejsce w trójce-czwórce. Pozostałe są słabsze.

VI: 2 l. klacze, II gr., 1200 m

Wycofana została Fly des Tesnieres. Ciekawa i liczna stawka dwuletnich klaczy. Udane debiuty mają za sobą River Cash i Karyntii (w polskiej konkurencji) oraz Furrora (w otwartym wyścigu). Troszkę niżej wypada ocenić pierwsze występy Burkiny Faso (straciła 3,5 dł. do River Cash) i Torretty (4 dł. za Karyntią). Słabiej zaprezentowała się dobrego pochodzenia Plejada (10,25 dł. za Furrorą), ale można oczekiwać, że się poprawi.

Debiutują mające dobre notowania w stajniach francuskie: Bint Marshal, Plantea i La Belle de Mai. Trenerzy Wojciech Olkowski i Maciej Janikowski i liczą na udane występy już w za pierwszym razem, Andrzej Walicki nieco ostrożniej ocenia szanse Plantei.

VII: 3 l., Hcp. IV gr., 1800 m

Najwyższe wagi poniosą klacze mające za sobą przynajmniej po jednym niezłym występie w ostatnim czasie: Pianissima (57,5), Afina Pallada (58,5) i Zawieja (60,5), a także robiący stopniowe postępy Dargo (58). Pozostała czwórka może skorzystać na uldze wagi, choć tak być nie musi. Octobermen (53,5) średnio radził sobie we Wrocławiu, ale może skorzystać na wydłużeniu dystansu, jak zapowiada trener Wiesław Kryszyłowicz. Nuweliya (51) i Muza Degasa (50,5) lepiej biegały w wieku dwóch lat, natomiast Burruchaga (47) jedynie w debiucie spisała się przyzwoicie. Niewykluczone jednak, że w tej przeciętnej stawce wykorzystają niskie wagi i powalczą o czołowe miejsca.

VIII: 4 l. i st., wył. IV gr., 2000 m

Wyścig powinny rozgrywać Theskyisnolimit, Story of My Life oraz najlepszy z piątki koni Kazimierza Rogowskiego – Novitor. Z pozostałej czwórki tego trenera Gibraltar i Felix wydają się lepsze od Kaira i Hadassy i powinny zająć niższe płatne miejsca.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń