MENU

Aktualności - wszystkie

Chłodnym okiem (10 listopada)

Oceny szans koni na podstawie ich wcześniejszych występów oraz informacji ze stajni. Pierwsza gonitwa o godz. 11.

I: 3 l. klacze arabskie hodowli krajowej (PASB), II gr., 1400 m

Forma z ostatnich startów przemawia za Oktavą JR i Zahriną, które biegają na solidnym poziomie. Po niezłych występach mocno obniżyły loty Orange i Elegantka, bardzo słabo wypadła niedawno też Husila JR, mimo wcześniejszych przyzwoitych startów. Ciągle mało doświadczona Awantura może się poprawiać, ale czy to wystarczy, aby włączyć się do walki o czołowe miejsca – trudno powiedzieć. Outsiderką będzie Winnica.

II: 2-latki, II gr., 1200 m

Wycofana została Sisko Szumawa. Wyróżnia się Interview i może okazać się trudny do pokonania. Całkiem udany poprzedni występ miał Legionista, więc nie jest bez szans na wywalczenie miejsca w czołówce, gdyż irlandzki Vadis i francuski Green Diams na razie nie zachwycają – trzeba jednak brać pod uwagę, że mogą się poprawić.

Trenerzy ostrożnie oceniają szanse debiutantów – świetnego pochodzenia Nossferatu oraz polskiego Koryo, jednak stawka poza Interview nie jest mocna i nie można wykluczyć, że któryś z nich sprawi niespodziankę.

III– Nagroda Czorta: 3 l. araby, kat. B, 2200 m

W gronie faworytów trzeba wymienić francuską Faigę de Bozouls, mającego na koncie dwie wygrane z rzędu Gmareda oraz Pontariona, który we wrześniu pokonał obiecującą Sadybę oraz utalentowaną Sabellę. Trudniejsze do oceny są ścigający się ostatnio w bardzo mocnych stawkach Akwantario oraz Khayyaam dwukrotnie pierwszy we Wrocławiu Khayyaam. Włączenie się przez nie do walki o czołowe miejsca nie powinno być zaskoczeniem.

IV: 4 l. i st. araby, hcp. II gr., 1800 m

W formie jest Aktyw (65 kg) i jeśli nie przeszkodzi mu najwyższa waga w polu, znów może wygrać. Pokonana niedawno przez niego o 5 dł. Amifa (pojedzie Konrad Mazur, 56 kg) poniesie tym razem zdecydowanie korzystniejszą wagę (różnica zwiększyła się z 2 do 8 kg), więc nie można wykluczyć, że nawiąże walkę z ogierem.

Z dobrej strony pokazała się niedawno Sheblat Al Khalediah (61,5) i trzeba się z nią liczyć. Z kolei Salman Al Khalediah (63) i Purhib (61) ostatnio prezentowały się słabiej. Z koni startujących pod niższymi wagami eksterierowy Wilton (57,5) i 14-letni Dar Duni (55,5) mają raczej niewielkie szanse, natomiast ostatni występ Prospero (47,5) był na tyle przyzwoity, że może pod niską wagą sprawić jakąś niespodziankę.

V – gonitwa uczniowska: 3 l. i st., wył. IV gr., 1300 m

W gronie kandydatów do zwycięstwa należy wymienić niezłą Trentę (59), poprawiające się Elusive Star (58) i Speedy Szumawę (58) oraz nieźle radzącą sobie w drugiej części sezonu delikatną Nuweliyę (58). Niespodziankę mogą sprawić rozkręcający się Silver de Cerisy (60) oraz biegający poniżej oczekiwań Komandor (60). Mniejsze szanse wydają się mieć startująca po długiej przerwie Synastria i ośmioletnia Amoreena.

VI – Nagroda Embargo: 3 l. araby, I gr., 1800 m

Interesująca stawka, w której kilka koni może liczyć się w rozgrywce. Podobny poziom zdają się prezentować: Victory Kossack, Gabonn, Salm Andex i Fikats de Bozouls. Z dobrej strony pokazały się ostatnio też Wildar BS i Zolix. Nie bez szans na wywalczenie płatnego miejsca wydaje się Athea, natomiast mniejsze szanse wypada przyznać Echmedzie i Amaniemu.

VII: 3 l. i st., III gr., 1600 m

Wyścig powinny rozgrywać Gardemarin, Theskyisnolimit i zdecydowanie lepszy na suchej bieżni Dystans. Niezłe, ale nierówne, są Just Gold (pojedzie Reznikov) i Lion Cut, na których pojadą inni jeźdźcy niż ostatnio, więc nie powinno zdziwić, jeśli pod doświadczonymi dżokejami włączą się do walki. Novitor i Time of Glory prezentują się słabiej.

VIII: 3 l. klacze arabskie polskiej hodowli (PASB), II gr., 1400 m

Niemal jednocześnie ostatni wyścig ukończyły Sugar i Alkora i to one wydają się mieć największe szanse, choć niezłe wyniki ma na koncie też Selrima JR. Narita dzielnie spisywała się w pierwszej części sezonu, jednak startując po przerwie wypadła słabo. Powinna się poprawić. Wyraźnie nie radzą sobie jak na razie Huerta, Fire Fly, a zwłaszcza Ninoczka.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń