MENU

Aktualności - wszystkie

Chłodnym okiem (10 czerwca)

Oceny szans koni na podstawie ich wcześniejszych występów oraz informacji ze stajni. Pierwsza gonitwa o godz. 14.30.

I: 4 l. i st. wyłącznie III gr., 1400 m

Wyścig powinny rozgrywać Gared, Indigo Ocean i Shalkar. Zajęcie nawet trzeciego miejsca przez któregoś z pozostałych koni będzie już niespodzianką.

II: Nagroda Widzowa (kat. B), 4 l. i st., 2400 m

W wyścigu przygotowawczym do Nagrody Prezesa Totalizatora Sportowego (d. Prezesa Rady Ministrów) wystartuje ostatecznie pięć koni, bowiem wielki faworyt Bush Brave z powodu kontuzji już nie będzie biegał w tym roku. W tej sytuacji rola faworyta przypadnie Magnetikowi, z którym spróbują zapewne powalczyć Height of Beauty, Largo Forte (pojedzie Lukasek) i być może Design (pojedzie Grzybowski), który poniżej oczekiwań wypadł w biegu o Nagrodę Golejewka, ale zdaniem trenera Piotra Piątkowskiego mógł to być wypadek przy pracy. Szanse startującej pierwszy raz w tym sezonie Tagry są praktycznie zerowe.

III: Hcp. III gr., 3 l., 1200 m

Parę faworytów stanowić będą The Auld Hoose (60 kg) i Salinger (60 kg). Taką samą wagę poniesie chyba słabsza od nich obecnie Evlampia. Pewne szanse ma dobrze czująca się na froncie wyścigu Biancavilla (58), jeśli wytrzyma mocne tempo, które najprawdopodobniej narzuci. Na sprawienie niespodzianki stać Eastern Girl (58,5), która w końcu kwietnia finiszowała dwie długości za The Auld Hoose. Atut niskiej wagi może wykorzystać Pianissima (53,5). Zagadkowa jest Tanaita (54), która podczas inauguracji sezonu we Wrocławiu (15 kwietnia) została wycofana z dyspozycji startera.

IV: Nagroda Ofira (kat. A). 4 l. i st. araby, 2400 m

Wycofane zostały Shadwan Al Khalediah, Burkan Al Khalediah i SS Mothill. Rola mocnego faworyta przypadnie niepokonanemu w siedmiu startach Fazzie Al Khalediahowi, z którym być może będą próbowały powalczyć Arwa, Shannon Queen i Shahad Athbah (pojedzie Vasyutov). Arash i Bandolero (pojedzie Szymczuk) mają raczej mniejsze szanse.

V: 3 l. araby (PASB), 1600 m

Zwycięzcy należy upatrywać w grupie koni, które już biegały, przede wszystkim: w Sabelli, Samimie, Pelengu, Ekspectusie TR i Porywaczu. Z debiutów Ming i Dragon otrzymały lepsze noty od Mahry. Trudne do oceny są trenowana poza Warszawą Magnesia MK i Gmared, półbrat dobrej Gusy.

VI: Iwna (Przychówku) – L (kat. A), gon. dla 3 l. ogierów i klaczy, 2200 m

Wycofany został Polski Lord. Ta nagroda to swoisty poligon doświadczalny przed Derby. Niby każdy z trenerów chce ją wygrać, lub zająć wysokie miejsce, ale najmniejszym kosztem. Jest to przede wszystkim sprawdzian dystansowy. Jeśli nawet koń wygrywa w dobrym czasie, jak np. Fabulous Nagrodę Rulera (1600 m), to jeszcze nie jest pewne, czy dodatkowe 600 m nie okaże się dla niego problemem.

Jednak niejako z urzędu Fabulousowi przypadnie rola mocnego faworyta, bo pokonał łatwo swych głównych rywali: Xawerego i Medrocka, z którymi wyraźnie przegrał w Strzegomia. Czarnym koniem gonitwy może się okazać Cape Ducato, który nad wymienioną czwórką ma tę przewagę, że w dobrym stylu i czasie wygrał bieg I grupy na 2000 m – Nagrodę Irandy.

Dużo mniejsze szanse należy przyznać Istambułowi, mającemu tylko za sobą tylko zwycięski debiut w wieku trzech lat Kingowi Arcibalowi oraz Gardemarinowi, który jest koniem III grupy.

VII: 3 l., II gr., 2000 m

Wycofana została Miss Kossakówna. Bardzo interesująca gonitwa, w której kilka koni zgłoszonych do Derby będzie walczyć o utrzymanie się na derbowej liście. Są to: Silver Bee, Harlem, Dominer, Dark King, Clouds Blue i Valley Pride. Z pozostałych ciekawie zapowiadają się Fruit Night i Da Milano. Trochę słabsze wydają się Tiamina i Jacky.

VIII: 4 l. i st. araby eksterierowe, II gr., 1800 m

Rola faworyta przypadnie Bariqowi Dazzelour, który popisał się efektownym finiszem w w sezonowym debiucie. O 3,75 długości pokonał wtedy trzeciego na mecie Wiltona, o 5,75 czwartego Grand Amoura i 8,75 Dara Duni i 10 dł. Guerro. Najprawdopodobniej te konie rozegrają wyścig, ale nie można też wykluczyć jakiejś niespodzianki ze strony dobrze ocenianego w stajni Prospero i dzielnej Echa Wadi. Zagadkowy jest startujący dopiero drugi raz w karierze Elbros Padishah, natomiast mniejsze szanse mimo ulgi wagi wydaje się mieć Letus JR.

IX: 4-letnie i st. araby wyłącznie III grupy, 1600 m

Parę faworytów tworzyć będą Chill Force i Euro Dahess MNM (60 kg pod praktykantem dżokejskim Habilem Mammadovem). Do miejsc w czwórce kandydują także Echaruna i Wunderfitz von Sudbaden.Pozostałe wydają się słabsze.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń