MENU

Aktualności - wszystkie

Bromsky w słupie ograł Networka

Po wycofaniu Incognito mocnym faworytem pierwszego sobotniego wyścigu wyłącznie dla trzyletnich folblutów III grupy był Network. Finiszując z dalszej pozycji, na 200 m wyprzedził on już prowadzącego przy bandzie Bromsky’ego, ale ten ponownie stanął do walki pod Michalem Abikiem i tuż przed celownikiem skontrował rywala, wygrywając w słupie o szyję.

Walczący o zwycięstwo w czempionacie Abik wygrał jeszcze tego dnia na dwulatce Mexican Moon i ma obecnie dwa zwycięstwa mniej od lidera tej klasyfikacji Aleksandra Reznikova (30 wygranych). Trzecie miejsce zajmuje Szczepan Mazur – 21.

W sobotę z powodu złych warunków atmosferycznych w trakcie podróży nie zdołał dotrzeć na Służewiec Tomas Lukasek. Na mocnej faworytce Almizie zastąpił go i wygrał łatwo Anton Turgaev.

W czempionacie trenerów na prowadzeniu umocnił się Adam Wyrzyk (w sobotę oprócz Bromsky’ego i Mexican Moon wygrała jeszcze Finalistka). Ma on na koncie 33 zwycięstwa. Drugie miejsce zajmuje Janusz Kozłowski – 23 wygrane.

Największą niespodziankę sprawiła w sobotę trzyletnia klacz Dawony, która była liczona w przedostatniej kolejności w 15-konnej stawce. Przede wszystkim jej wygrana sprawiła, że wyścigowi eksperci będą mieli rozkosze łamania głowy w niedzielę. W programie jest dziewięć gonitw, w tej liczbie tylko jedna imienna – Nagroda Peptona dla trzyletnich arabów eksterierowych I grupy. Ponadto ciekawie zapowiadają się także Nagroda Próbna dla dwulatków oraz Gonitwa Uczniowska.

Początek mityngu o godz. 14.30.

Info