MENU

Aktualności: - wszystkie:

Arabskie Oaks bez wyraźnej faworytki

Tylko sześć klaczy stanie ostatecznie na starcie biegu o Nagrodę Gazelli, Mlechy i Sahary (kat. A, 2400 m), a więc Oaks dla arabskich czterolatek polskiej hodowli. Stawka wydaje się bardzo wyrównana i wiele zależeć będzie od jazdy dżokejów, taktyki opracowanej przez trenerów oraz innych niuansów.

Amaya (2) wygrała dotąd raz – w październiku 2018 pokonała Sadybę (przy bandzie).

Cztery uczestniczki spotkały się w połowie sierpnia w gonitwie o Nagrodę Sabelliny, ostatnim sprawdzianie przed Oaks. Najlepszą czterolatką polskiej hodowli okazała się wówczas czwarta na mecie Amaya, jednak tylko o szyję pokonała Sabellę, a ta o tyle samo Elnizę. Słabiej zaprezentowała się janowska Sadyba, która zajęła ostatnie miejsce ze stratą 8 dł. do wspomnianych rywalek.

Z szansami na włączenie się do rozgrywki pobiegnie dobrze radząca sobie na poziomie grupowym Alkora. Trudno porównać ją z wymienioną czwórką, jednak wydaje się nie odstawać od nich poziomem. Jeszcze trudniejsza do oceny jest Zahrina, mająca za sobą tylko dwa słabe występy w mocnych stawkach. Warto zauważyć, że Alkora i Amaya należą do tego samego właściciela (Zbigniewa Górskiego), więc ewentualny manewr taktyczny ze strony tej dwójki nie jest wykluczony, choć równie dobrze każda z nich może pobiec na własny rachunek.

Młodsze klacze Górskiego rozdadzą karty?

Dahra sprawiła w dotychczasowych startach świetne wrażenie. Czy wygra swój pierwszy bieg pozagrupowy?

Niemal dwukrotnie liczniejsze grono arabskich klaczy, tym razem trzyletnich, stanie na starcie biegu o Nagrodę Polskiego Związku Hodowców Koni Arabskich (kat. B, 2000 m). Także w tej gonitwie dwie „podchodzące” reprezentantki wystawia stajnia Zbigniewa Górskiego: mające wysokie notowania u swoich trenerów Dahrę i Shamilę. Groźnymi przeciwniczkami mogą okazać się biegające na coraz lepszym poziomie Atilla i Helia. Niezłe są też: Tiffany, Kalani i Orlica. Niżej powinny stać notowania eskterierowych klaczy, Eladory JR i Ceilany, oraz Katchmeifyoucan.

Nagroda El Ghazi. Duże różnice wag

Intrygująco zapowiada się handikapowy wyścig o Nagrodę El Ghazi (I gr., 1400 m) dla czteroletnich i starszych arabów. Na krótkim dystansie konie poniosą mocno zróżnicowane wagi, co w szczególności na grząskiej bieżni może mieć spore znacznie. Na jednym biegunie są wyróżniające się w tym towarzystwie Mohacz (64,5) i Fly Hipolyte (62), a na drugim przeciętny Ming (41,5), który ostatnio zanotował jednak niezły występ. W tej sytuacji nie można go tak całkowicie skreślać, gdyż dodatkowym atutem ogiera będzie od 13-23 kg mniejsze obciążenie niż przeciwników. Solidne są Staccato (57,5), Amani (55), Hermes (56,5) i Sekretarka (57,5), niosące umiarkowane wagi.

Magadi potwierdzi swój talent?

Sewerus dobrze prezentował się w dwóch dotychczasowych występach

Z kolei polskiej hodowli dwuletnie folbluty będą rywalizować o Nagrodę Kadyksa (I gr., 1200 m). Bardzo obiecująco karierę rozpoczęła półsiostra bardzo dobrego Magnetika, Magadi. Tym razem czeka ją poważniejsze wyzwanie, jednak trzeba ją uznać za faworytkę. Dwa dobre starty ma za sobą Sewerus, który wydaje się jej najgroźniejszym przeciwnikiem. W dalszej kolejności należy wymienić poprawiające się San Godenzo i pokonanego przez niego niedawno Ishii Maki oraz córkę oaksistki Irkucji – I Belive in Angels (w imponującym stylu wygrała we Wrocławiu). Nie można lekceważyć także drugiej w debiucie Cayenne, natomiast Symbioza będzie outsiderką wyścigu.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę bomba w górę po raz pierwszy pójdzie o godz. 13.30. Zapraszamy na Służewiec.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń