MENU

Aktualności - wszystkie

Arabska gonitwa Oaks: Shannon Queen może wygrać po raz 11!

Wiele wskazuje na to, że niepokonana w dziesięciu dotychczasowych startach derbistka i zdobywczyni Nagrody Europy Shannon Queen w najbliższą niedzielę dołoży do swojej kolekcji jedenasty sukces – zwycięstwo w Oaks (kat. A, tylko 4 l. klacze, 2400 m).

Shannon Queen może jeszcze wyśrubować własny rekord biegów bez przegranej

Głównymi rywalkami podopiecznej trenera Janusza Kozłowskiego, dosiadanej tym razem przez Viktora Popova (ukarany przez KT Aleksander Reznikov pauzuje w sobotę i niedzielę), będą rewelacyjna zwyciężczyni Nagrody Sabelliny Wielka Dalena, pokonana przez nią o szyję Arwa i o 2,25 dł. Twilight (niosła wtedy 3 kg więcej od rywalek). Na ich tle przeciętnie zaprezentowały się wówczas Elmuna oraz Kiyara, natomiast Om Daksha ścigała się dotąd w słabszym towarzystwie, ale trzeba pamiętać, że jej siostra niespodziewanie wygrała Oaks dwa lata temu.

Mina Maia śladami Królowej Shannon?

W sobotę o godz. 13.30 ruszy gonitwa o Nagrodę Polskiego Związku Hodowców Koni Arabskich (kat. B, 2000 m), przeznaczona dla trzyletnich klaczy arabskich. Najwyżej będą stały notowania Miny Mai, towarzyszki stajennej Shannon Queen, oraz pokonanej przez nią w sierpniu francuskiej Nesmy Al Mels, która udanie (była trzecia) zaprezentowała się później w biegu o Nagrodę Białki. Z dwójką faworytek bardzo wyraźnie przegrała Brasilia, jednak ona, a także druga reprezentantka janowskiej stajni, niepokonana w dwóch startach Adelita, a także równie mało doświadczona Prada du Panshir, mogą posiadać jeszcze rezerwy. Amifa ze startu na start radzi sobie lepiej, jednak wydaje się, że tym razem są to dla niej, podobnie jak dla Febristy, za wysokie progi.

Intrygujący arabski handikap sprinterski

Ouzbeks du Panjshir (7) podczas Dnia Arabskiego nieoczekiwanie był drugi w gonitwie Al Khalediah Cup

Liczna stawkach arabów na najkrótszym dystansie (1400 m) będzie rywalizowała w handikapowym wyścigu o Nagrodę El Ghazi (I gr.). Mimo wysokich wag na pierwszy plan wysuwają się konie, które podczas Dnia Arabskiego były widoczne w biegu najwyższej kategorii Al Khalediah Poland Cup na dystansie o 200 m dłuższym: Ouzbeks du Panjshir (64), Fateh (62,5), Bariq Dazzelour (63) i Zahaab (62). Na podstawie tamtego wyniku oraz zmian w niesionych wagach za faworyta należy uznać Ouzbeksa, jednak na jego niekorzyść przemawia ostatni, dwunasty boks startowy. Ponadto różnice na celowniku były niewielkie, a zarówno rozgrywka, jak i stan bieżni mogą tym razem być zupełnie inne. Teoretycznie mniejsze szanse wydaje się mieć pokonana przez wymienione konie Miss Dahess MNM (61,5) oraz pozostałe konie, które jednak będą niosły na grzbiecie od 3,5 do 10 kg mniej od rywali. Niespodzianki nie są wykluczone!

Pełna zagadek Nagroda Vilniusa

Nie jest łatwo wskazać faworyta w przedostatniej gonitwie niedzielnej o Nagrodę Vilniusa (I gr., 1200 m). Spore rezerwy mogą mieć Vilnele oraz Fox Trot Galeste, które w niedawnych debiutach pokonały mających za sobą już torowe doświadczenie przeciwników. Wygrana łatwiej przyszła klaczy, jednak ogier pokonał chyba nieco lepszych rywali. Taki sam bilans ma Linovsky, ale on pierwszy minął celownik we Wrocławiu i bardzo trudno go ocenić. Chill Gioffry nieźle wypadł w mocnym pierwszogrupowym wyścigu, a Mexican Moon ma za sobą dwa udane występy. Bez zwycięstwa pozostają jedynie słaby Triglav i zdecydowanie od niego lepszy Atman, ze strony którego nie można wykluczyć niespodzianki.

Surowszy sprawdzian Celebryty

Zapisane do wyścigu o Nagrodę Eldona (I gr., 2000 m) trzyletnie araby polskiej hodowli różnią się wyraźnie pod względem wyścigowego doświadczenia. Najmniej ma go Celebryta, który zadebiutował zaledwie trzy tygodnie temu, ale odniósł zwycięstwo w dobrym stylu. Jednak dopiero po tym występie, w którym zmierzy się z lepszymi niż poprzednio końmi: Almizą, Aktywem i Pinky Pay będzie można zaliczyć go do szerokiej czołówki rocznika. Być może o płatne miejsce powalczy Wilton, który wydaje się lepszy od nieradzących sobie w I grupie El Paisa i Ethosa.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych,
  • dopasowania treści naszych stron internetowych do Twoich preferencji.

Nasz serwis internetowy przetwarza Twoje dane w sposób zautomatyzowany, w tym umożliwia ich profilowanie.

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym,
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • zewnętrznym firmom marketingowym oraz kancelariom prawnym
  • podmiotom konsultingowym oraz audytorom
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu Twojej zgody przez Ciebie. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w  przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Zapoznałem się
Pomiń