MENU

Aktualności - Aktualności

Rozmowa z Dariuszem Jaskólskim, właścicielem Busha Brave’a, zimowego faworyta na Derby i zdobywcy pierwszej korony – Nagrody Rulera.

Nie udał się także drugi tegoroczny start pięcioletniemu Va Bankowi. Trenowany przez Macieja Janikowskiego ogier zajął ostatnie, szóste miejsce w gonitwie Grosser Preis der Badischen Wirtschaft (G2) na dystansie 2200 m w Baden-Baden. W wyścigu rozegranym mocnym tempem, stracił do zwycięzcy sześć długości, a do trzeciego konia niecałe dwie.

Był to wyścig godny jego patrona, jednego z najlepszych dżokejów w historii polskich wyścigów Jerzego Jednaszewskiego. Mocne tempo w dystansie dyktował najmocniej faworyzowany Invincible Gunner, ale nie zdołał po wyjściu na prostą odeprzeć ataku podążającego za nim Umberto Caro. Gdy wydawało się, że dosiadany przez Karolinę Kamińską podopieczny trenera Krzysztofa Ziemiańskiego dociągnie pierwszy do mety, zaczął się do niego zbliżać w błyskawicznym tempie finiszujący z dalszej pozycji, trenowany przez Macieja Janikowskiego Jam Duke z Piotrem Krowickim w siodle. Po walce pokonał rywala o szyję. Trzy długości za Umberto Caro osiągnął metę Eluzzam z Wrocławia, który tylko o łeb wyprzedził Circle Centrurię.

Zapraszamy do obejrzenia powtórek dzisiejszych gonitw.

Liga Mediów
28 maja 2017

Notowania po jedenastu dniach wyścigowych.

Opisy gonitw (28 maja)
28 maja 2017

Relacja z niedzielnych wyścigów.

Oceny koni na podstawie ich poprzednich występów oraz informacji ze stajni. Pierwsza gonitwa o godz. 15.

Zapraszamy do obejrzenia powtórek sobotnich gonitw.